رسانه خبری پیامِ ایرانی

آمریکا تحریم‌های اقتصادی سودان را لغو کردمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

رئیس بانک مرکزی سودان روز چهارشنبه ۴ مارس ۲۰۲۰ اعلام کرد، بر اساس نامه‌ای که از سوی دفتر تحریم‌های وزارت خارجه آمریکا دریافت کرده، تمامی انواع تحریم‌های اقتصادی اعمال شده علیه خرطوم برداشته شده است.

تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه سودان به موجب دو فرمان اجرایی به شماره‌های ۱۳۰۶۷ و ۱۳۴۱۲ که در ۱۲ اکتبر ۲۰۱۷ صادر شده‌اند، اعمال می‌‌شود.

رئیس بانک مرکزی سودان افزود: «بر اساس این دو فرمان اجرایی، تحریم ها علیه ۱۵۷ مؤسسه و نهاد سودانی برداشته شده و تنها تحریم های اعمال شده بر اشخاص و مؤسسه‌های مرتبط با وقایع دارفور باقی مانده است.

این نامه البته ارتباطی با مسأله حواله‌های بانکی ندارد و ۱۵۷ مؤسسه سودانی از این تصمیم دولت آمریکا متنفع خواهند شد.

در همین راستا بانک مرکزی سودان اقدام به انجام مکاتباتی با بانک‌های سودان، خبرنگاران و همچنین از برخی بانک‌های مرکزی در کشورهای عربی کرده و از آنها خواست تا در خدمت به منافع مشترک روابط مبادلات بانکی را احیا کنند.

شایان ذکر است وزیر دارایی سودان ماه گذشته در گفتگویی اختصاصی با «العربیه» گفته بود «تحول در گفت‌وگوی درون جامعه‌ای در سودان به سمتی پیش می‌رود تا به صیغه و برنامه‌ای دست یافته و از این طریق بتواند درباره بدهی‌های خارجی با موسسات بین‌المللی به رایزنی بپردازد».
وزیر دارایی سودان همچنین بر اهمیت رهایی کشورش از فشار تحریم‌ها و کسب حمایت‌ها و کمک‌های سازمان‌های بین‌المللی تاکید کرد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.