رسانه خبری پیامِ ایرانی

صفیه ماموشی‌پو و گلاله مرادی به زندان مرکزی ارومیه منتقل شدند


 

هه‌نگاو: دو زن اهل شهرستان پیرانشهر پس از بیش از ۴۵ روز بازداشت به زندان مرکزی ارومیه منتقل شدند.

برپایه گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، طی روزهای اخیر هر یک از صفیه ماموشی‌پو و گلاله مرادی هر دو اهل پیرانشهر پس از ۱۴ روز نگهداری در بند قرنطینه زندان مرکزی ارومیه به بند زنان این زندان منتقل شده‌اند.

به گفته یک منبع مطلع از زندان ارومیه، این دو زن در مدت بازداشت در بازداشتگاه اطلاعات سپاه ارومیه به شدت مورد شکنجه قرار گرفته‌اند.

صفیه ماموشی‌پو ۴۸ ساله و گلاله مرادی ۴۷ ، همسر و مادر داماد عثمان حاجی‌حسینی از کادرهای سپاه پاسداران هستند که شامگاه جمعه ۲۷ فروردین (۱۶ آوریل) در جاده زیویه از توابع پیرانشهر به رگبار بسته شد و پس از چند ساعت گروه “عقاب‌های زاگروس” مسئولیت کشته شدن وی را بر عهده گرفت و این دو در همین رابطه بازداشت شده‌اند.

 گلاله مرادی روز شنبه ٢٨ فروردین ۱۴۰۰ (۱۷ آوریل ۲۰۲۱) و صفیه ماموشی‌پور روز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ( ۲۱ آوریل) توسط نیروهای اطلاعات سپاه پیرانشهر بازداشت و به ارومیه منتقل شده بودند.

گفتنیست که دو فرزند گلاله مرادی نیز به نام‌های طاهر بزازی (داماد عثمان حاجی‌حسینی) و متین بزازی ۱۴ ساله نیز در همین رابطه بازداشت شده بودند که آنها پس از چندی آزاد شدند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.