رسانه خبری پیامِ ایرانی

ویدئو؛ نقاشی «باغ بهار» ون‌گوگ اینگونه به سرقت رفت


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

موزه Singer Laren شهر آمستردام هلند تصاویر ویدئویی ثبت شده توسط دوربین‌های مداربسته ثبت شده، که لحظه دزدیده شدن نقاشی باغ بهار اثر وینسنت وَن گوگ را نشان می‌دهند، منتشر کرد.

سارق ناشناس تابلوی نقاشی باغ بهار که نام کامل آن «The Parsonage Garden at Nuenen in Spring 1884» است، در ۳۰ مارس ۲۰۲۰ که مصادف با یکصد و شصت و هفتمین سالروز تولد ون‌گوگ بود و همزمان با تعطیلی موزه‌ها در هلند به دلیل کرونا، ربود.

ارزش این اثر هنری وینسنت ون‌گوگ که در موزه Singer Laren آمستردام نگهداری می‌شد، بیش از ۲٫۶ میلیون پوند، معادل ۳٫۲ میلیون دلار برآورد شده است.

در این ویدئو دیده می‌شود که سارق با به همراه داشتن پتکی بزرگ، درب بخش مخصوص هدایای موزه را شکسته و پس از دزدیدن باغ بهار، از آنجا خارج شد. این تصاویر با هدف شناسایی سارق در تلویزیون هلند هم منتشر شد ولی هنوز هیچ اطلاعاتی درباره سارق و همدستان احتمالی او به دست نیامده و تابلوی دزدیده شده نیز پیدا نشده است.

وینسنت ون‌گوگ یکی از سرشناس‌ترین نقاش‌های دنیاست که در ۳۰ مارس ۱۸۵۳ در هلند به دنیا آمده و در ۲۹ ژوئیه ۱۸۹۰ در فرانسه درگذشت. از او ۸۶۰ نقاشی رنگ روغن، ۱۵۰ نقاشی آب‌رنگ، ۱۰۳۹ طرح، ۱۳۳ پیش‌طرح، ۱۰ عدد اثر چاپی و ۸۲۰ نامه بر جای مانده است.

برخی از آثار او به قیمت ده‌ها میلیون دلار به فروش رسیده‌اند. گران‌ترین اثر به فروش رفته از ون‌گوگ، تابلوی «گل‌های آفتابگردان» است که ۸۲ میلیون دلار به فروش رفت.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.