رسانه خبری پیامِ ایرانی

سام رجبی: در صورت منتقل نشدن به بیمارستان اعتصاب غذا می‌کنم | ایران | DWسام رجبی فعال زندانی محیط زیست که تست کرونایش مثبت بوده در نامه‌ای به رییس زندان نوشته اگر تا دو روز آینده به بیمارستان منتقل نشود، دست به اعتصاب غذا می‌زند.

این خبر را کتایون رجبی خواهر سام در توییترش نوشته و اضافه کرده که برادرش در حال حاضر در قرنطینه بهداری اوین نگهداری می‌شود.

روز گذشته سوم اردیبهشت، کتایون رجبی در توییترش خبر داد که سام برای آزمایشات پیش از عمل جراحی به بیمارستان منتقل شده و در این آزمایشات متوجه شده‌اند که او مبتلا به ویروس کرونا شده است.

پس از آن او را فوری به زندان بازگردانده و در بهداری قرنطینه کردند. 

کتایون رجبی خواهر سام، به کمپین بین‌المللی حقوق بشر گفته برادرش با ۱۵ زندانی دیگر در بند ۴ زندان اوین هم‌بند بوده، ازجمله با هومن جوکار، مراد طاهباز و سیامک نمازی و به همین دلیل بایستی از آنها هم تست کرونا گرفته شود که این کار تا کنون انجام نشده است.

به گفته خانم رجبی، سام مبتلا به بیماری هموروئید (فیشر روده) است و پزشکان تشخیص داده بودند که او باید فورا جراحی شود. روز چهارشنبه در حین تست‌های پیش از جراحی در اسکن ریه متوجه شده‌اند که او مبتلا به کووید ۱۹ شده و به همین دلیل جراحی را انجام نداده‌اند.

به گفته کتایون رجبی، سام مبتلا به بیماری آسم نیز هست و از این رو خطر کرونا برای او بیشتر از بقیه است با این حال او را به زندان بازگردانده‌اند.

سام رجبی همراه با کاووس سیدامامی، هومن جوکار، نیلوفر بیانی، مراد طاهباز، امیر حسین خالقی و سپیده کاشانی اعضای موسسه حیات وحش پارسیان بودند که همگی در بهمن ۱۳۹۶ توسط اطلاعات سپاه بازداشت شدند.

کاووس سیدامامی مدت کوتاهی پس از دستگیری به طرز مشکوکی جانش را در زندان از دست داد.

بقیه این افراد از سوی اطلاعات سپاه به جاسوسی متهم شدند اما در طی جلسات دادگاه و با اعتراضات داخلی و بین‌المللی اتهامات آنها تغییر کرد و احکامی بین چهار تا ۱۰ سال حبس برای آنان صادر شد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.