خبرگزاری هرانا | بازداشت بیش از ۷۰ متخلف زیست محیطی همزمان با صدور حکم برای یک شکارچی متخلف

به اشتراک گذاشتن


خبرگزاری هرانا – طی هفته گذشته مسئولان حوزه محیط زیست در نقاط مختلف ایران از بازداشت بیش از ۳۸ شکارچی غیر مجاز، عامل قطع درختان جنگلی و قاچاقچی چوب خبر دادند. در خبری دیگر یک شکارچی متخلف در شهرستان خاتم در استان یزد در کنار سایر مجازات ها به تحمل حبس محکوم شد. همچنین رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دامغان از بازداشت ۳۳ شکارچی متخلف طی سال ۹۸ در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، یک شکارچی متخلف در شهرستان خاتم در استان یزد به تحمل حبس محکوم شد.

موسی شمسایی، سرپرست اداره محیط زیست خاتم گفت: “این متهم، چندین مرحله هنگام شکار و قاچاق هوبره با ماموران درگیری و اقدام به ضرب و جرح ماموران محیط زیست کرده است”.

وی خاطرنشان کرد: “پس از دستگیری تشکیل پرونده در دادگستری شهرستان خاتم، این متهم به تحمل سه سال زندان، ۲ سال منع اقامت در استان یزد و ۲ سال تبعید به یکی از شهرهای مرزی محکوم شد”.

بازداشت یک گروه شکارچی غیر مجاز در صحنه

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رییس حفاظت محیط زیست شهرستان صحنه در استان کرمانشاه از دستگیری یک گروه شکارچی متخلف که در این شهرستان اقدام به زنده گیری پرندگان وحشی می‌کردند، خبر داد.

وحید گودینی با اعلام این خبر افزود: “از این اکیپ شکارچی متخلف ۳ قطعه کبک وحشی زنده، ۷ رشته تور مخصوص زنده گیری پرندگان و تعدادی قفس چوبی کشف و ضبط شد”.

بازداشت ۲ شکارچی غیر مجاز در آوج

به گزارش ایلنا، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: “متخلفین زنده گیری و صید یک پهله پرنده شکار از نوع عقاب طلایی به دام مأمورین یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین افتادند”.

مهدی طاهری اظهار کرد: “مأمورین یگان حفاظت شهرستان آوج با همکاری مأمورین یگان حفاظت محیط زیست اداره کل موفق شدند دو نفر متخلف که اقدام به صید و زنده گیری یک بهله عقاب طلایی کرده بودند را در حین فروش این گونه با ارزش در آوج بازداشت کنند”.

بازداشت ۳ شکارچی غیر مجاز در آمل

به گزارش کیهان، ۳ شکارچی غیر مجاز در آمل بازداشت شدند.

بر اساس این گزارش، ماموران یگان حفاظت محیط زیست آمل حین گشت و کنترل در منطقه جنگلی بلیران دو شکارچی غیرمجاز را به همراه دو قبضه سلاح شکاری و لاشه یک راس خوک وحشی دستگیر کردند.

همچنین ماموران حین گشت‌زنی در منطقه قرقاول‌خیز بلیران یک شکارچی غیرمجاز را قبل از شکار به همراه یک قبضه سلاح شکاری دستگیر کردند.

متخلفان با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

بازداشت ۳۳ شکارچی غیر مجاز در دامغان

به گزارش ایرنا، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دامغان در استان سمنان گفت: “۲۶ مورد تخلف شکار و صید غیرمجاز طی سال گذشته در دامغان رخ داد و ۳۳ نفر در این راستا دستگیر شدند”.

علی آذرپور افزود: “۱۵ قبضه سلاح گلوله و ساچمه زنی مجاز و غیر مجاز، لاشه ۶ راس قوچ و میش وحشی، حدود ۳۰ قطعه از انواع پرندگان وحشی و همچنین مقادیر زیادی مهمات و ادوات دیگر از این افراد کشف و ضبط شد”.

وی تصریح کرد: “از ۳۳ نفر شکارچی دستگیر شده، هشت نفر در مراجع قضایی شهرستان محکوم، یک نفر برائت و بقیه پرونده‌ها در حال رسیدگی است”.

بازداشت یک صیاد غیر مجاز در رودسر

به گزارش ایرنا، صیاد و عرضه کننده یک قطعه ماهی آزاد ۱۵ کیلویی در شرق گیلان با انتشار عکسهایی از صیدش در فضای مجازی، شناسایی و به مرجع قضایی معرفی شدند.

علی محمدپور، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر گفت: “ماهی های آزاد دریای خزر از گونه های حمایت شده و با اهمیت بالای اکولوژیکی و شیلاتی حوزه جنوبی دریای خزر و جزو ماهیان در خطر انقراض محسوب شده و صید، عرضه و نگهداری آن بر اساس قوانین شکار و صید، جرم محسوب می شود و بر این مبنا این فرد دستگیر شد”.

بازداشت ۲۶ شکارچی غیر مجاز در خراسان جنوبی

به گزارش ایرنا، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: “فروردین امسال ۲۶ شکارچی غیرمجاز در استان دستگیر شدند که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۵ درصد افزایش داشت”.

مسعود مستقیم افزود: “از این شکارچیان غیرمجاز لاشه سه راس کل وحشی، ۲ راس قوچ، ۲ راس جبیر، ۱۴ قطعه کبک، دام‌ها و تله‌های زنده گیری و شکار غیرمجاز پرندگان وحشی و سایر حیات وحش، پنج سلاح شکاری گلوله ‌زنی و ساچمه ‌زنی، تعداد ۲ قبضه سلاح شکاری غیرمجاز، فشنگ‌های غیرمجاز خفیف، فشنگ‌های سلاح‌های شکاری گلوله ‌زنی و ساچمه زنی و ادوات و وسایل انجام شکار غیرمجاز حیات وحش کشف و ضبط شد”.

وی اظهار داشت: “با حضور به موقع و تلاش پرسنل یگان حفاظت محیط زیست استان ۱۴ نفر از آمار مذکور قبل از انجام شکار غیرمجاز حیات وحش و حین شروع به شکار دستگیر شدند”.

بازداشت ۲ شکارچی غیر مجاز در بندر خمیر

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بندر خمیر در استان هرمزگان گفت: “دو شکارچی متخلف که در حال شکار در زیستگاه‌های حیات وحش بخش رویدر بودند، دستگیر شدند”.

کاظم شریفی افزود: “از این شکارچیان یک قبضه سلاح شکاری گلوله زنی و یک قبضه سلاح شکاری ساچمه زنی کشف و ضبط شد”.
وی گفت: “متخلفان پس از تشکیل پرونده به مراجع قانونی معرفی می‌شوند”.

بازداشت ۳ شکارچی غیر مجاز در شاهرود

به گزارش مهر، رئیس اداره محیط زیست شهرستان شاهرود در استان سمنان از بازداشت ۳ شکارچی متخلف خبر داد.

علی اکبر قربانلو، با بیان اینکه یک شکارچی متخلف به همراه سرنشین خودرو در مسیر طرود-شاهرود متوقف شدند، گفت: “از داخل خودروی متخلفان یک قبضه سلاح گلوله‌زنی سیمینف غیر مجاز به همراه مقادیری مهمات قاچاق به علاوه لاشه تازه شکار شده یک رأس کل وحشی کشف و توقیف شد”.

قربانلو افزود: “در خبر دیگری با همکاری عوامل انتظامی و اطلاعات بخش بسطام چند قبضه سلاح و مقادیر زیادی گوشت شکار و دیگر متعلقات از منزل و باغ یک شکارچی متخلف کشف و متهم بازداشت شد”.

در ادامه تصریح کرد: “از این شکارچی مجموعاً چهار رأس شکار، مقداری زیادی فشنگ گلوله و ساچمه و چهار پاره و سه دستگاه دوربین شکاری و یک قبضه کلت نیز کشف و توقیف شد”.

بازداشت شکارچیان غیر مجاز در طارم سفلی

به گزارش ایرنا، سرمحیط‌بان طارم سفلی گفت: “ماموران محیط‌بانی طارم سفلی قزوین توانستند شکارچیان کبک را در ارتفاعات این منطقه دستگیر کنند”.

قهرمان اصغری افزود: “از این متخلفین پنج قطعه لاشه کبک، چهار رشته تور، یک عدد بلندگو و اسپیکر برای تقلید صدای کبک و سایر ادوات شکار و زنده‌گیری پرندگان کشف شد”.

اصغری خاطرنشان کرد: “شکارچیان برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند”.

“طارم سفلی” جزء سه منطقه حفاظت شده استان قزوین است.

بازداشت یک شکارچی غیر مجاز در خور و بیابانک

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، یک متخلف شکار و صید همراه با گوشت شکار در شهرستان خورو بیابانک شناسایی و دستگیر شد.

بر اساس این گزارش، محیط بانان این اداره با حکم قضایی در بازرسی از منزل این متخلف، مقداری گوشت شکار و سر یک راس کل وحشی کشف و توقیف کردند.

“خور و بیابانک” شهری کویری واقع در استان اصفهان است.

بازداشت یک قاچاقچی چوب در منطقه حفاظت شده هلن

به گزارش رکنا، مدیرکل محیط زیست چهارمحال و بختیاری از دستگیری یک فرد متخلف زیست محیطی که اقدام به جابه جایی و حمل چوب جنگلی در منطقه حفاظت شده هلن این استان کرده بود، خبر داد.

شهرام احمدی افزود: ماموران این فرد متخلف را با ۱۱۰ کیلوگرم چوب جنگلی بلوط دستگیر کردند و پس از تشکیل پرونده، برای طی مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل دادند.

بازداشت عامل قطع درختان جنگلی در فیروزآباد

به گزارش رکنا، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فیروزآباد در استان فارس گفت: “متخلف قطع درختان جنگلی در این شهرستان دستگیر شد”.

عبدالحمید بهبودی بیان کرد: “چندی پیش فردی از اهالی منطقه موک با نصب اعلامیه بروی تنه درختان جنگلی اعلام کرده بود که میزان ۱۶ هکتار از اراضی ملی این منطقه متعلق به او بوده و هیچ کس حق خرید و فروش آن را ندارد”.

وی تصریح کرد: “پس از انجام تحقیقات لازم در این زمینه مشخص شد فرد متخلف که از افراد سابقه دار در زمینه تخریب اراضی ملی در شهرستان است با یک دستگاه تراکتور در اراضی بکر و جنگلی منطقه موک اقدام به قطع تعداد زیادی از درختان و بوته‌های جنگلی و تخریب اراضی کرده است”.

بهبودی افزود: “پس از انجام هماهنگی‌های لازم با مراجع قضایی فرد متخلف بازداشت شد”.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *