رسانه خبری پیامِ ایرانی

تجمع اعتراضی ایرانیان مقیم پاریس در نزدیکی سفارت؛ نه به انتخابات<![CDATA[17 ساعت،31 دقیقه

هم‌زمان با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ در ایران، جمعی از فعالان سیاسی از صبح جمعه ۲۸ خرداد مقابل کنسول‌گری ایران در پاریس تجمع اعتراضی برگزار کردند.
گفته می‌شود این تجمع که به درگیری لفظی میان معترضان و افرادی که برای شرکت در انتخابات وارد کنسول‌گری می‌شدند انجامیده، به دستگیری یک فرد منجر شده و پلیس معترضان را به میدانی در نزدیکی سفارت منتقل کرده است.

 در ساعات گذشته گزارش‌هایی از درگیری معترضان جمهوری اسلامی مقابل سفارت جمهوری اسلامی در لندن و برلین منتشر نیز شده‌اند.

تجمع دیگری بعدازظهر امروز ۲۸ خرداد در نزدیکی کنسول‌گری ایران برگزار شده است. این تجمع با حضور گروه‌های مختلف معترض به جمهوری اسلامی شکل گرفته است. «یوسف اردلان»، فعال سیاسی و از مسوولان سابق «حزب کومله» در کردستان و مسوول «انجمن کردهای مقیم فرانسه» یکی از برگزارکنندگان این تجمع است.

او می‌گوید: «رای دادن به نظام جمهوری اسلامی اصلا معنا ندارد. رای ندادن الان یک حالت عام گرفته و این نشان دادن نامشروعیت نظام است. ما با رای ندادن دوباره تکرار می‌کنیم که این حکومت مشروعیت ندارد.»

«مهتاب قربانی»، فعال حقوق بشر و شاعر یکی از معترضانی است که از ساعات اولیه صبح جمعه مقابل کنسول‌گری ایران حضور داشته است. او می‌گوید: «رای ندادن یک نوع هم‌بستگی جمعی است در مسیر مبارزه و رسیدن به آزادی.»

طبق گفته قربانی، پلیس کارت شناسایی معترضان مقابل کنسول‌گری را گرفته و فردی به نام «داود کاشانی» را که از معترضان بوده، دستگیر کرده است.

«بهروز عارفی»، عضو «انجمن دفاع از زندانیان سیاسی و عقیدتی» می‌گوید: «رژیم می‌خواهد در حالی که حتی از درون نظام نیز به این انتخابات "نه" گفته‌اند، مضحکه و نمایش انتخابات خود را راه بیاندازد اما ما با "نه" گفتن جلوی این نمایش را می‌گیریم.»

او می‌گوید: «در ۴۲ سال گذشته نشان داده شده است که جمهوری اسلامی هیچ مشکلی را با برگزاری انتخاب حل نمی‌کند.»

]]>منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.