رسانه خبری پیامِ ایرانی

احتمال برگزاری مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۲۱


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال به دلیل شیوع ویروس کرونا، احتمالا در سال ۲۰۲۱ برگزار می‌شود.

بر اساس گزارش روزنامه الاتحاد امارات، فیفا با کنفدراسیون فوتبال آسیا بر سر تعیین تاریخ برگزاری بعضی از مسابقات از جمله مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، به اختلاف نظر رسیده است.

بر اساس این گزارش، کنفدراسیون‌های قاره‌ای، پیشنهاداتی را برای تعویق مسابقات انتخابی جام جهانی به سال ۲۰۲۱ در قاره‌های مختلف، داده‌اند.

این پیشنهاد به دلیل وجود اختلاف بین فیفا و بعضی از کنفدراسیون‌ها بر سر تاریخ بازی‌های ملی است که به خاطر ویروس کرونا به تعویق افتاده است.

اختلاف بین فیفا و کنفدراسیون آسیا هنوز ادامه دارد؛ پیشنهاد فیفا این است که مسابقات معوقه انتخابی جام جهانی در ماه‌های مارس و ژوئن به ماه‌های سپتامبر و اکتبر منتقل شود در حالی که AFC قصد دارد این مسابقات را در ماه‌های اکتبر و نوامبر برگزار کند تا به فدراسیون‌ها فرصت به پایان رساندن لیگ‌های خود و همچنین به پایان رساندن بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا بین ماه‌های آگوست و سپتامبر را بدهد.

فدراسیون جهانی فوتبال، ۹ مارس ۲۰۲۰، از به تعویق افتادن مسابقات انتخابی جام جهانی در قاره آسیا خبر داد.

فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «پس از مشورت با کشورهای آسیایی، فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) موافقت کردند که مسابقات مقدماتی انتخابی آینده آسیا برای حضور در جام جهانی فیفا قطر ۲۰۲۲ را به تعویق بیندازند».

این مسابقات ابتدا قرار بود از ۳۱-۲۳ مارس و ۹-۱ ژوئن ۲۰۲۰، به تاریخ‌های دیگری موکول شوند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.