رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | میلاد بحری با تودیع قرار وثیقه آزاد شد


خبرگزاری هرانا – میلاد بحری، شهروند بازداشتی روز سه‌شنبه ۲ اردیبهشت با تودیع قرار وثیقه از زندان شیبان اهواز آزاد شد. وی پیشتر در جریان اعتراضات سراسری آبان ۹۸، توسط نیروهای امنیتی در استان خوزستان بازداشت شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه شنبه ۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، میلاد بحری، شهروند بازداشتی از زندان شیبان اهواز آزاد شد.

آزادی آقای بحری با تودیع قرار وثیقه یک میلیارد و صد میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است.

گفته می‌شود این شهروند در دوران بازداشت تحت شکنجه جسمی و روانی بوده و به دلیل ابتلا به بیماری در زندان، طی ماه‌های گذشته به قرنطینه زندان منتقل شده بود.

میلاد بحری پیشتر در جریان اعتراضات سراسری آبان ۹۸، در شهرستان شادگان بازداشت شد و پس از پایان مراحل بازجویی به زندان شیبان اهواز منتقل شده بود.

میلاد بحری، ۳۰ ساله، عکاس و خبرنگار که در زمینه پوشش خبری مناطق سیل زده خوزستان فعالیت داشته است، پیشتر نیز در تاریخ ۲۵ اردیبهشت‌ماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی در شهرستان شادگان بازداشت و در تاریخ ۳ تیرماه ۹۸، با تودیع قرار وثیقه از زندان شیبان اهواز آزاد شده بود.

لازم به یادآوری است از روز جمعه ۲۴ آبان ماه ۹۸ معترضان در واکنش به افزایش قیمت بنزین در شهرهای مختلف به خیابان آمدند. محمد جواد کولیوند، نماینده مردم کرج در مجلس گفت این اعتراضات در روز اول جمعه ۲۴ آبان ماه در ۷۱۹ نقطه از کشور رخ داد. سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز روز دوشنبه ۴ آذرماه، آمار بازداشتی های اعتراضات اخیر را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد.

نسخه کامل گزارش هرانا از این اعتراضات را تحت عنوان “آبان خونین” می‌توانید در این لینک مطالعه کنید.

هرانا همچنین در تاریخ ۲ دی ماه در گزارشی جداگانه با عنوان “گلوله و عفونت؛ بحران زخمی‌های اعتراضات آبان ماه” به وضعیت شماری از زخمی شدگان در جریان اعتراضات آبان پرداخته بود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.