رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | معوقات مزدی کارگران شهرداری جزیره هرمز و معلمان مدارس غیر انتفاعی در مازندران


خبرگزاری هرانا – امروز جمعه ۵ اردیبهشت ماه، معلمان برخی از مدارس غیرانتفاعی در استان مازندران از عدم پرداخت دو ماه معوقات مزدی خود خبر دادند، همچنین دو ماه از حقوق کارگران فضای سبز و خدمات شهری شهرداری جزیره هرمز نیز پرداخت نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، معلمان برخی از مدارس غیر انتفاعی در استان مازندران از مطالبات مزدی خود خبر دادند.

فاطمه احمدیان، مسئول انجمن صنفی کارگری معلمان غیرانتفاعی مازندران، اعلام کرد: “برخی همکاران ما در شهرهایی مانند ساری و نکا، نتوانسته ‌اند حقوق اسفند ماه سال گذشته و فروردین ماه امسال را دریافت کنند”.

وی با بیان اینکه همکاران ما دستمزدهای مختلفی از حداقل ۲۰۰ هزار تومان تا سقف یک میلیون تومان دریافت می‌کنند، افزود: “در این شرایط شیوع کرونا و با وجود اینکه همکاران ما آموزش مجازی داشتند اما برخی از آنها دستمزدی دریافت نکردند”.

یکی از معلمان در این خصوص عنوان کرد: “حتی معلمان استخدام رسمی آموزش و پرورش هم نسبت به میزان دستمزد خود رضایت ندارند و این در صورتی است که سقف دریافتی ما در حالت خوشبینانه شاید یک سوم دستمزد معلمانی باشد که استخدام رسمی هستند”.

این معلم همچنین با اشاره به اینکه از ۲۰ گیگ اینترنت هدیه وزیر ارتباطات به معلمان هم محروم مانده اند، ادامه داد: “با این وجود پس از شیوع کرونا و تعطیلی مدارس و رفتن آموزش به فضای مجازی ، ما هم وقت گذاشتیم و هم هزینه کردیم . برای ارسال ویدئوهای آموزشی به دانش‌آموزان، هزینه اینترنت پرداختیم و زمانی را هم برای ضبط این ویدئوها اختصاص دادیم اما در نهایت حقوق ما پایمال شد و اگر به این وضعیت اعتراض کنیم به راحتی ما را کنار می‌گذارند و از قرارداد جدید خبری نخواهد بود و به صف طولانی بیکاران می‌پیوندیم”.

معوقات مزدی کارگران شهرداری جزیره هرمز

به گزارش ایلنا، کارگران شهرداری جزیره هرمز از معوقات مزدی خود خبر دادند.

بر اساس این گزارش، دو ماه از مطالبات مزدی بیش از چهل نفر از کارگران فضای سبز و خدمات شهری شهرداری جزیره هرمز از پرداخت نشده است.

یکی از کارگران عنوان کرد: “بسیاری از ما درآمدی برای تامین مخارج زندگی خود نداریم”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.