رسانه خبری پیامِ ایرانی

حال جانسون بسیار رضایت بخش است


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

مت هنکوک وزیر بهداشت بریتانیا، روز جمعه ۲۴ آوریل اعلام کرد که بوریس جانسون نخست‌وزیر، که پس از بستری شدن در بیمارستان برای معالجه کووید ۱۹، دوران نقاهت را می گذراند، در «وضعیت بسیار خوبی» قرار دارد.

هنکوک به کانال برتانیایی «اسکای نیوز» گفت: «من دیروز (پنج‌شنبه) با او صحبت کردم و او در شرایط بسیار خوبی بسر برده و در حال بهبودی است.»

وزیر بهداشت بریتانیا، اطلاعات منتشر شده توسط روزنامه «دی تلگراف» را تأیید نکرد که نخست وزیر کابینه محافظه کار، روز دوشنبه آینده وظایفش را از سر خواهد گرفت که مسئولیت آن را بشکل موقت به دومینیک راب، وزیر امور خارجه، تفویض کرده بود.

وزیر بهداشت افزود: «من مطمئنم که او به محض اجازه پزشکان، به کار خود باز خواهد گشت. جانسون هنوز در این مورد تصمیم نگرفته و مراتب را اطلاع خواهد داد.»

به گفته سخنگوی نخست وزیر بریتانیا، جانسون ۵۵ ساله، این هفته با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و الیزابت دوم، ملکه بریتانیا گفت و گو داشت.

جانسون ، که در تاریخ ۱۲ آوریل از بیمارستان مرخص شد، در مکانی موسوم چکرز، استراحت گاه خارج از شهر نخست وزیران بریتانیا، به همراه کری سیموندز، نامزد باردار خود، در حال گذراندن دوره نقاهت است.

ترامپ روز پنجشنبه ۲۳ آوریل در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «اوبسیار سرحال به نظر می رسید. فی الواقع من شگفت زده شدم. این همان بوریس سرشار از شور و نشاط است که ما می شناسیم.»

با وجود افزایش فشارها، از جمله بر اردوگاه محافظه کاران، کابینه هر گونه کاستن از محدودیت ها اعمال شده از ۲۳ مارس یا ارائه راهبرد برای خروج از این تدابیر را نامحتمل می داند که قراراست دست کم دو هفته دیگر، ادامه یابد.

هانکوک اظهار داشت: «پاندمیک کرونا در بریتانیا به عنوان یکی از ۱۹ کشور اروپایی که بیشترین آسیب را از شیوع کووید ۱۹ را متحمل شده و جان باختن ۱۹۰۰۰ نفر را در پی داشته، به نقطه اوج(پیک) خود رسیده و لذا هنوز برای کاستن از شدت تدابیر پیشگیرانه، «بسیار زود » است چرا که نگرانی از« موج دوم » کرونا و افزایش موارد ابتلاء به آن، کاملا وجود دارد.»

از سوی دیگر نیکولا استورگن، نخست وزیر اسکاتلند، روز پنجشنبه ۲۳ آوریل اعلام کرد که کشورش به تدریج از قرنطینه بیرون می اید؛ اما بازگشت مجدداً به آن در صورت لزوم، محتمل است.

به گفته وی تدابیر مربوط به فاصله گذاری اجتماعی، تا مدت های طولانی در اسکاتلند اعمال خواهند شد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.