رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | دستکم سه تجمع اعتراضی برگزار شد


خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه ۲ تیرماه، شماری از کارگران چند واحد تعطیل شده سنگ‌کوبی شهرک صنعتی حنا واقع در شهرستان نی‌ریز در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان، گروهی از کارکنان نیروگاه رامین شهر اهواز در مقابل ساختمان اداری این نیروگاه و جمعی از کارکنان رسمی پالایشگاه آبادان در مقابل درب ورودی این پالایشگاه، با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰، کارکنان رسمی پالایشگاه آبادان، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل درب ورودی این پالایشگاه، دست به تجمع اعتراضی زدند.

 طی روزهای گذشته این کارگران به اتفاق دیگر همکاران خود در پالایشگاه ها و پتروشیمی های مختلف کشور، به جهت دادخواهی و تلاش برای رسیدن به مطالبات مورد نظر، کمپینی تحت عنوان “تخلیه سراسری بیست ده ۱۴۰۰” را راه اندازی کرده بودند که بنابر آن و به جهت جبران مافات، تمامی کارگران، دفترها و سرپرستان آن تا محقق شدن مطالبات کارگران صنایع نفت و پتروشیمی ایران، موظف به در خانه ماندن و امتناع از ادامه فعالیت در محل کار خود هستند.

کارگران حاضر در این تجمع اصلی ترین مطالبات خود را امکان بهرمندی از ۱۰ روز مرخصی در ازای بیست روز کار و فعالیت عنوان کردند. بعلاوه آنها خواهان افزایش سطح دریافتی های خود نیز هستند.

همزمان هرانا طی گزارشی جامع، به اعتصابات صورت گرفته توسط کارگران پالایشگاه ها و پتروشیمی های مختلف کشور پرداخته است.

تجمع کارگران چند واحد تعطیل شده سنگ‌کوبی

به گزارش ایلنا، امروز چهارشنبه ۲ تیرماه ۱۴۰۰، شماری از کارگران چند واحد تعطیل شده سنگ‌کوبی شهرک صنعتی حنا واقع در شهرستان نی‌ریز استان فارس، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان، دست به تجمع اعتراضی زدند.

این کارگران می‌گویند: دلیل اعتراض آن‌ها برهم ریختن فعالیت محل کار آن‌ها در نتیجه حضور دو شرکت سنگ‌کوبی است که با حمایت مسئولان پا به عرصه تولید در شهرستان گذاشته‌اند.

آنها افزودند: در حال حاضر فعالیت ۶ کارگاه در شهرک صنعتی حنا به دلیل حضور این دو شرکت متوقف شده و حدود ۱۰۰ کارگر شاغل در آنها بیکار و کارگرانی که به صورت غیرمستقیم با این واحد‌ها همکاری داشته‌اند، بلاتکلیف شده‌اند.

کارگران حاضر در این تجمع ضمن طرح این سوال که چرا باید با تصمیم‌گیری‌های غیرکارشناسی وضعیت سایر کارگاه‌های سنگ‌کوبی را  برهم بریزد، ادامه دادند: برای پیگیری وضعیت شغلی‌مان چندین بار به نهادهای مختلف دولتی در شهرستان مراجعه کردیم لما از ارائه پاسخی روشن به ما امتناع کردند و در نهایت تصمیم گرفتیم مطالبات خود را از طریق تجمع در مقابل فرمانداری پیگیری کنیم.

تجمع کارکنان نیروگاه رامین شهر اهواز

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰، کارکنان نیروگاه رامین شهر اهواز، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات خود، در مقابل ساختمان اداری این نیروگاه دست به تجمع اعتراضی زدند.

کارکنان معترض، اهم مطالبات خود را عدم دریافت حقوق و رسیدگی به وضعیت بلاتکلیف شغلی خود عنوان کردند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.