رسانه خبری پیامِ ایرانی

مجلس نمایندگان آمریکا بسته مالی ۴۸۳ میلیارد دلاری را تصویب کرد | جهان | DWمجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه چهارم اردیبهشت برای مقابله با عواقب اقتصادی بحران کرونا یک بسته جدید حمایت مالی بالغ بر ۴۸۳ میلیارد دلار را تصویب کرد. بسته جدید مالی در درجه اول برای حمایت از شرکت​های کوچک و متوسط تصویب شده است.

طرح بسته مالی با ۳۸۸ رای موافق، پنج رای مخالف و یک رای ممتنع تصویب شد. بسیاری از نمایندگان حاضر در نشست مجلس ماسک زده بودند.

کرونا اقتصاد آمریکا را به شدت تحت تاثیر قرار داده است. برای مقابله با پیامدهای کرونا دولت علاوه بر پرداخت کمک نقدی مستقیم به شهروندان، پول زیادی نیز به اقتصاد این کشور تزریق کرده است.

مشوق جدید مالی قبلا روز سه شنبه ۲۱ آوریل در مجلس سنای آمریکا که اکثریت آن با طرفداران ترامپ است به تصویب رسید. حال با امضای دونالد ترامپ این طرح بلافاصله اجرا خواهد شد.

بسته جدید مالی طوری طراحی شده است که شرکت​​ها بتوانند حقوق کارمندان خود را همچنان بپردازند. ۷۵ میلیارد دلار از این مشوق مالی برای بیمارستان​​​ها و مراقبت​های پزشکی، ۲۵ میلیارد دلار برای تست و تحقیقات پیرامون ویروس کرونا  و ۶۰ میلیارد دلار نیز برای ​کمک​​های اضطراری به ویژه برای کشاورزان متضرر صرف خواهد شد.

وزیر خزانه‌داری آمریکا گفته است که بسته جدید مالی آخرین طرح نجات خواهد بود. 

قبلا در ماه مارس نیز یک بسته اقتصادی دو تریلیون دلاری برای حمایت از شرکت‌ها و کمک مالی مستقیم به خانواده‌ها اجرا شده است. 

در این بسته مالی حدود ۳۵۰ میلیارد دلار برای حمایت از خانواده​​ها و شرکت​های کوچک و بزرگ در نظرگرفته شده بود که در ظرف دو هفته این هزینه مصرف شده است.

آمریکا قصد دارد با تزریق مالی با عواقب ناگوار اقتصادی و اجتماعی شیوع ویروس کرونا مقابله کند. تعداد زیادی از موسسات اقتصادی بزرگ و کوچک به ویژه در زمینه خدمات و مواد غذایی نتوانسته‌اند بر شرایط بحران فعلی غلبه کنند و کارکنان خود را اخراج کرده‌اند. 

طبق آخرین اطلاعات وزارت کار آمریکا تنها در هفته گذشته ​بیش از  چهار میلیون و ۴۰۰ هزار نفر به عنوان بیکار ثبت نام کردند. روی این حساب در مجموع بیش از ۲۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در ظرف پنج هفته گذشته شغل خود را در این کشور از دست داده​اند.

آخرین آمار کرونا در آمریکا

براساس آخرین آماردانشگاه جان هاپکینز در بالتیمور، بیش از ۴۹ هزار و ۹۶۳ نفر در اثر بیماری کرونا در آمریکا جان خود را از دست داده​اند و بیش از ۸۶۹ هزار نفربه ویروس کرونا متبلا شدند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.