رسانه خبری پیامِ ایرانی

اعلام وضعیت اضطراری در کالیفرنیا و افزایش شمار قربانیان کرونا | جهان | DW


در پی انتشار خبر مرگ یک شهروند آمریکایی در ایالت کالیفرنیا، گیون نیوزوم، فرماندار این ایالت اعلام وضعیت اضطراری کرد. به این ترتیب، تعداد قربانیان کرونا  در آمریکا به ۱۱ نفر افزایش یافت. از سوی دیگر، اخبار منتشر شده از سوی خبرگزاری‌ها حکایت از افزایش شمار قربانیان در سایر کشورهای جهان دارد.

فرماندار ایالت کالیفرنیا اعلام کرده است که پس از تایید ۵۳ مورد ابتلا به بیماری کرونا در این ایالت، سخن گفتن از امکان محدود کردن دامنه شیوع ویروس این بیماری به یک منطقه مشخص بی اساس است.

اعلام وضعیت اضطراری در کالیفرنیا امکان دریافت بودجه لازم و توزیع به موقع آن را برای مقابله با بیماری کرونا فراهم می‌کند. باید یادآور شد که اعلام وضعیت اضطراری در این ایالت آمریکا به‌ویژه در ارتباط با وزش طوفان‌ها، گردبادها و همچنین آتش‌سوزی مراتع و جنگل‌ها موضوع کم‌سابقه‌ای نیست.

اعلام وضعیت اضطراری در ایالت کالیفرنیا در واکنش به مرگ یک شهروند آمریکایی در بیمارستانی واقع در ساکرامنتو روی داده است. گفته می‌شود که این شهروند مسن آمریکایی یکی از مسافران کشتی تفریحی “پرینسس” بوده و در سفر از سانفرانسیسکو به مکزیکو به بیماری کرونا مبتلا شده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

وضعیت شیوع کرونا به ویژه در نقاط غربی ایالت واشنگتن باعث افزایش نگرانی مسئولان این کشور شده است. در همین رابطه، درخواست تامین بودجه‌ای معادل هشت میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار روز چهارشنبه ۱۴ اسفند (چهارم مارس) به کنگره آمریکا ارائه شده است.

اوضاع در دیگر نقاط جهان

شمار قربانیان بیماری کرونا در چین به ۳۰۱۲ نفر رسیده است. موارد ابتلای به این بیماری در چین نیز به ۸۰۴۰۹ نفر افزایش یافته است.

کره جنوبی نیز پس از چین بیشتر موارد ثبت ابتلا به بیماری کرونا را دارد. در این کشور روز پنجشنبه پنجم مارس، ۴۳۸ مورد جدید ابتلا به ویروس کووید-۱۹ ثبت شده است.

کنترل خیابانی در کره جنوبی

کنترل خیابانی در کره جنوبی

به این ترتیب، شمار مبتلایان به بیماری کرونا در کره جنوبی به ۵۷۶۶ نفر رسیده است. در کره جنوبی تا زمان تنظیم این گزارش ۳۵ نفر در اثر ابتلا به این ویروس جان باخته‌اند.

اسکات موریسون، نخست‌وزیر استرالیا روز پنجشنبه پنجم مارس از محدودیت‌های جدید سفر به این کشور خبر داد. از این پس، شهروندان کره‌جنوبی نیز از سفر به استرالیا منع شده‌اند. افزون بر آن، ممنوعیت سفر به این کشور برای شهروندان چین و ایران نیز قرار است تمدید شود.

نخست‌وزیر استرالیا اعلام کرده است که همه کسانی که از سفر به ایتالیا بازمی‌گردند باید تحت کنترل شدیدتری قرار گیرند. تا کنون ۵۲ نفر در استرالیا در اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست ‌داده‌اند.

در آلمان نیز موارد ابتلا به بیماری کرونا به ۲۶۲ نفر رسیده است. مسئولان آلمان نسبت به پیامدهای اقتصادی بیماری کرونا ابراز نگرانی کرده‌اند.

اتحادیه سراسری صنایع آلمان اعلام کرده است که هرگاه وضعیت اقتصادی در سه‌ماهه دوم سال جاری در کشورهایی که با شیوع این بیماری روبه‌رو هستند، به حالت عادی باز نگردد، خطر رکود اقتصادی آلمان را تهدید می‌کند.

 

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.