رسانه خبری پیامِ ایرانی

فناوری جدید پزشکی: آزمایش و تشخیص عفونت ظرف یکساعت  | جهان | DW


محققان کانادایی توانسته‌اند در یک دستگاه کوچک و قابل حمل که به اندازه یک دستگاه “یو‌اس‌بی‌” USB است آزمایش عفونت‌های باکتریای انجام دهند و به نتایج دقیقی دست یابند. 

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

میکروچیپی که در داخل این دستگاه نصب شده قادر است قطرات مایع بدن، اعم از خون، ادرار یا بزاق را تست و تجزیه و تحلیل کند و به وجود احتمالی عفونت در بدن فرد برسد. 

تیم محققان کانادایی در گزارشی که درباره این فناوری جدید پزشکی در ژورنال علمی Nature Chemistry منتشر شده توضیح داده‌اند که دستگاه ساخته شده می‌تواند ویژگی‌های خاصی از عوامل عفونی را جستجو کند و نتایج آزمایش انجام گرفته را پس از اتصال آن به تلفن هوشمند فرد مورد آزمایش نشان دهد. 

محققان دانشگاه کانادایی “مک‌مستر” در گزارش خود نوشته‌اند که آنها از سیستم آزمایش سریع خود با موفقیت استفاده کرده‌اند و توانسته‌اند به کمک آن عفونت‌های دستگاه ادراری را به درستی تشخیص دهند. 

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

روش کنونی آزمایش عفونت‌های باکتریایی این گونه است که نمونه‌‌ دریافت شده از بیمار ابتدا به آزمایشگاه فرستاده می‌شود و ممکن است تا زمان تشخیص آزمایش روزها طول بکشد. اما دستگاهی که مخترعان کانادایی کشف کردند تشخیص عفونت‌ها را سریع‌تر و ساده‌تر در ظرف یک ساعت انجام می‌دهد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.