رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا در جهان؛ مرگ ۵۱ هزار آمریکایی، نصف شدن شمار قربانیان در اسپانیا | جهان | DWشیوع ویروس کرونا در جهان کاهش پیدا نکرده است. دولت‌ها با مشوق​‌های مالی به مردم یاری رساندند. پرواز هواپیماها متوقف، شهرها تعطیل و بیش از نیمی از مردم جهان در قرنطینه​ به سر می​​برند.

صندوق بین‌​المللی پول درباره “رکود بزرگ” و سازمان ملل  پیرامون دو برابر شدن آمار گرسنگان جهان هشدار داده است.

طبق تازه‌​ترین داده​ های دانشگاه جانز هاپکینز در بالتیمور آمریکا شمار بیماران کرونا در سطح جهان به دو میلیون و ۷۹۰ هزار نفر رسیده است. بیش از ۱۹۵ هزار و ۹۲۰ نفر در جهان بر اثرکرونا جان باختند.

نتایج بررسی داده‌​های دانشگاه جانز هاپکینز نشان می‌​دهد که دو سوم قربانیان کرونا در اروپا هستند. آمریکا با ۵۱ هزار نفر کشته بیشترین قربانی در جهان را ثبت کرده است. طبق تازه​‌ترین آمار دانشگاه هاپکنیز بیش از ۸۹۰ هزار نفر در این کشور به کووید ۱۹ ابتلا یافتند.

اسپانیا با ۲۱۹ هزار مبتلا به کووید ۱۹ در جایگاه دوم بعد از آمریکا قرار گرفته است. اما تعداد کشته‌شدگان در این کشور در قیاس با روزهای گذشته به نصف تقلیل یافته است. تاکنون۲۲ هزار و ۲۴ نفر در اسپانیا بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ فوت کردهاند. ایتالیا اگرچه سومین جایگاه را به لحاظ تعداد ابتلا به کرونا دارد اما تعداد جانباختگان این کشور با ۲۶ هزار نفر بعد از آمریکا جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است. 

در فرانسه ۱۵۹ هزار نفر به ویروس کرونا ابتلا یافتند و ۲۲ هزار و ۲۷۸ نفر فوت کردند.

آلمان پنجمین کشور جهان در رده آلودگی به کرونا

در آلمان ۱۵۴ هزار و ۵۴۴ نفر به ویروس کرونا ابتلا یافتند.

طبق تازه‌ترین آماری که دانشگاه جانز هاپکینز درباره آلمان منتشر کرده ۱۵۴ هزار و ۳۸۳ مورد ابتلا به ویروس جدید کرونا در این کشور شناسایی شده است و تا کنون ۵۷۲۳ نفر بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند. 

ترکیه و ایران بیشترین قربانی و ابتلا به کرونا در منطقه

ترکیه با ۱۰۴ هزار نفر موارد مثبت ثبت شده به کرونا بیشترین قربانی را در منطقه دارد. ۲۶۰۰ نفر در این کشور بر اثر بیماری کووید ۱۹ فوت کردند. 

در ایران نیز تا کنون مجموعا ۸۸ هزار و ۱۹۴ مورد ابتلا به این ویروس شناسایی شده است. شمار قربانیان ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در ایران به ۵۵۷۴ نفر رسیده و تا کنون ۶۶ هزار و ۵۹۶ نفر از بیماران بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

وضعیت ۳۱۲۱ نفر از مبتلایان اما همچنین وخیم است و آنان تحت مراقب قرار دارند. 

بنا بر اظهارات سخنگوی وزارت بهداشت جمهوری اسلامی وضعیت در ایران هنوز عادی به شمار نمی‌رود.

چین که زمانی کانون اصلی شیوع ویروس کرونا در جهان بوده است اکنون جایگاه نهم را به لحاظ تعداد ابتلا به ویروس کرونا دارد. ۴۶۳۹ نفر در این کشور بر اثر بیماری کرونا فوت کردهاند. 

اقدامات آمریکا و اروپا برای مهار بحران کرونا

برای مهار بحران کرونا در چند روز گذشته دولت​‌ها دست به اقداماتی ویژه زدند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه پنجم اردیبهشت بسته حمایت مالی ۴۸۴ میلیارد دلاری را امضا کرد. این مشوق مالی در درجه اول برای حمایت از شرکت‌های کوچک و متوسط تصویب شده است.

سران کشورهای اتحادیه اروپا هم در یک اجلاس ویدیویی چهار ساعته بر سر بسته اقتصادی۵۴۰ میلیارد یورویی برای کمک به شرکت‌ها و کشورهای زیان‌دیده از پیامدهای کرونا توافق کردند. 

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.