رسانه خبری پیامِ ایرانی

چین یک تیم پزشکی برای بررسی وضعیت جسمی رهبر کره شمالی اعزام کرد | جهان | DWهنوز شایعات درباره وضعیت سلامتی کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی فروکش نکرده که چین یک هیات پزشکی به کره شمالی اعزام کرده است. 

خبرگزاری رویترز روز شنبه ۲۵ آوریل برابر ششم اردیبهشت به نقل از چند منبع گزارش داد که هیاتی به ریاست یک عضو ارشد گروه بینالمللی حزب کمونیست چین، روز پنجشنبه چهارم اردیبهشت عازم کره شمالی شده است. این هیات وظیفه تنظیم مناسبات دو کشور را برعهده دارد.

رویتزر در ادامه گزارش خود آورده است که وزارت خارجه چین و بخش بین​‌المللی حزب کنونیست چین در واکنش به اعزام این هیئت اظهارنطر نکرده​‌ا‌ند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

عمل جراحی رهبر کره شمالی

روز دوشنبه اول اردیبهشت (۲۱ آوریل) وب سایت “Daily NK” که از سئول اداره می‌شود و در کانون خبرهایش کره شمالی قرار دارد، گزارش داد که کیم در تاریخ ۱۲ آوریل (ده روز پیش) در بیمارستان بستری شده و مدت کوتاهی پس از آن تحت عمل جراحی قلبی و عروقی قرار گرفته است. “سی‌ان‌ان” CNN نیز با استناد به یک مقام دولتی آمریکا گفته است که وضعیت سلامتی کیم وخیم است.

یک منبع در کره جنوبی اما با رد این گزارش​ها به خبرگزاری رویترز گفته است که رهبر کره شمالی زنده است و احتمالا به زودی در انظار عمومی ظاهر خواهد شد.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

آرزوی ترامپ برای سلامتی کیم

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا هم با وجود این که گزارش‌های دقیقی در باره وضعیت سلامتی کیم جونگ اون منتشر نشده برای او آرزوی سلامتی کرده است. ترامپ در پیامی به دولت کره شمالی نوشته است که “بهترین آرزوها را برای او” دارد و امیدوار است که سلامتی خود را باز یابد.

رئیس جمهوری آمریکا گفته است که اگر “گزارش‌ها” صحیح باشند، کیم در “شرایط بسیار جدی” قرار دارد.

رژیم پیونگ‌یانگ در مورد گمانه‌زنی‌ها درباره وضعیت سلامتی رهبر جوان این کشور همچنان سکوت اختیار کرده است. رسانه‌های دولتی کره شمالی تاکنون هیچ اشاره‌ای به عمل جراحی احتمالی رهبر ۳۶ ساله این کشور و مشکلات قلبی و عروقی او نکرده‌اند.

کیم جونگ اون هفته گذشته (۱۵ آوریل) به طور غیرمنتظره در جشن تولد پدربزرگش کیم ایل سونگ ، بنیانگذار کره شمالی، شرکت نکرد. کیم ایل سونگ در سال ۱۹۹۴ درگذشت.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.