رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | بازداشت سه شهروند توسط نیروهای امنیتی در خوزستان


خبرگزاری هرانا – طی هفته گذشته سجاد عطشانی، عبدالسلام عثمانی و حسین چلداوی از اهالی شهرهای حمیدیه، ماهشهر و اهواز توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. از میان این افراد حسین چلداوی ۱۶ ساله است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، طی هفته گذشته سه شهروند از اهالی شهرهای حمیدیه، ماهشهر و اهواز توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

عبدالسلام عثمانی روز دوشنبه ۱ اردیبهشت توسط ماموران اداره اطلاعات شهرستان ماهشهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است. سجاد عطشانی نیز روز سه‌شنبه ۲ اردیبهشت توسط ماموران اداره اطلاعات حمیدیه بازداشت شد.

روز پنج‌شنبه ۴ اردیبهشت نیز حسین چلداوی، نوجوان ۱۶ ساله اهل اهواز توسط ماموران اطلاعات سپاه این شهرستان بازداشت شد.

به گفته منابع محلی خانواده آقای عثمانی علیرغم مراجعه مکرر به دادگاه انقلاب ماهشهر و ستاد خبری این شهرستان کماکان از وضعیت وی بی‌خبر هستند.

سجاد عطشانی ۳۰ ساله، متاهل و پدر دو فرزند است.

پیشتر نیز محمد بوعذار از اهالی شهر اهواز توسط ماموران اداره اطلاعات این شهر بازداشت شده است.

ماموران در تاریخ ۲۴ فروردین همزمان با بازداشت علیرضا (فادی) کروشات و ضیا کروشات به قصد بازداشت محمد بوعذار به منزل وی رفته و آنجا را مورد بازرسی قرار داده و برخی از وسایل شخصی او ازجمله کامپیوتر و تعدادی از کتاب‌هایش را ضبط کرده و با خود بردند، اما به دلیل عدم حضور آقای بوعذار در منزل موفق به بازداشت این شهروند نشده و چند روز بعد او را بازداشت کردند.

محمد بوعذار، ۲۹ ساله، فارغ التحصیل رشته حسابداری و از اهالی کوی کیانشهر شهرستان اهواز است.

تا زمان تنظیم این گزارش از دلایل بازداشت، اتهامات مطروحه و محل نگهداری این شهروان اطلاعی در دست نیست.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.