رسانه خبری پیامِ ایرانی

تلاش تتلو برای راه‌اندازی «حرم‌سرا» در اینستاگرام ناکام ماند


Share

امیر حسین مقصودلو، معروف به امیر تتلو خواننده ایرانی ساکن ترکیه است که  در روزهای اخیر در صفحه اینستاگرام خود از دختران زیر ۱۸ سال خواسته برای ورود به «حرم‌سرایش» با او تماس بگیرند. برخی از فعالان حقوق کودکان و روزنامه‌نگاران این اقدام تتلو را مصداق «سوء استفاده جنسی از کودکان» توصیف کرده‌اند. 

امیر تتلو،از دختران زیر ۱۸ سال خواسته بود به حرمسرایش بپیوندند

تتلو در روزهای اخیر از طریق راه‌اندازی لایوهای اینستاگرامی با چند نفر از کاربران شناخته شده فضای مجازی، توانست دنبال‌کنندگان خود را به چهار میلیون نفر برساند و رکورد لایو اینستاگرام را با ۶۳۰ هزار بیننده بزند.

 آیدا قجر، روزنامه‌نگار و فعال حقوق پناهجویی در حساب کاربری توئیتر خود از پیگیری چندین کارگروه حقوق بشری، روزنامه‌نگار و حقوق‌دان برای جمع‌آوری مدارکی دال بر کودک‌آزاری و آزار جنسی کاربران شبکه‌های اجتماعی از سوی او خبر داد. او در توئیتی دیگر، نوشت: «پرمخاطب‌ترین خواننده ایرانی در اینستاگرام به‌دنبال دخترهای زیر سن قانونی می‌گردد و مبلغانش برای ورود به حرم‌سرای سلطان آگهی می‌زنند. شما هم اگر وکیل، روزنامه‌نگار و رسانه ترک می‌شناسید، این عکس‌ها را با صفحه اینستاگرام تتلو برایشان بفرستید. این اقدام قابل پیگیری حقوقی است.»

برخی از روزنامه‌نگاران اما روز شنبه ۶ اردیبهشت‌ماه از بسته شدن صفحه اینستاگرام امیر تتلو خبر دادند.

امیر تتلو که کار در عرصه موزیک را از سال ۱۳۸۲ آغاز کرده است، یکی از پرحاشیه‌ترین شخصیت‌های ایرانی در شبکه‌های اجتماعی محسوب می‌شود.

او آخرین بار در اوایل بهمن‌ماه ۱۳۹۸ در کشور ترکیه با اتهام «ترغیب جوانان به مصرف مواد مخدر» دستگیر و مدتی در زندان بود. احمد نوریان سخنگوی نیروی انتظامی اما مدعی شد که دستگیری تتلو توسط پلیس ترکیه به درخواست پلیس ایران انجام شده است. نوریان گفت: «به علت پرونده‌های قضایی که برای تتلو در ایران تشکیل شده بود، اعلان قرمز اینترپل برای این فرد اعلام و وی در ترکیه بازداشت شد.»

هم‌زمان هادی شیرزاد، رئیس پلیس بین‌الملل نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در همین رابطه اعلام کرد: «بازداشت تتلو به درخواست مراجع قضایی ایران از اینترپل انجام شده‌است.»

این ادعای مقامات پلیس ایران در حالی بود که نام امیرحسین مقصودلو (تتلو) در سایت پلیس اینترپل هیچ‌گاه درج نشده بود.

سرانجام تتلو پس از یک هفته بازداشت در روز ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ آزاد شد. او پس از آزادی در شبکه‌های اجتماعی خود از پلیس ترکیه، طرفدارانش و سایر کسانی که خواهان آزادی او شده بودند، تشکر کرد.

این خواننده پیش‌تر یک بار دیگر و روز سوم شهریور ۱۳۹۵ توسط نیروهای لباس شخصی در تهران بازداشت شده بود. برخی از خبرگزاری‌ها اتهام او را «ترویج فساد و فحشا» عنوان کرده بودند. این عنوان اتهامی در خبرگزاری‌های رسمی در مورد او در حالی منتشر شد که چند ماه پیش از این بازداشت و در جریان مذاکرات هسته‌ای، تتلو ویدئویی منتشر کرد که در آن بر روی «عرشهٔ یک ناو نظامی ایران» از حق ایران برای داشتن انرژی هسته‌ای می‌خواند.

 او سرانجام پس از دو ماه بازداشت و در آبان‌ماه ۹۵ آزاد شد.

امیر تتلو پانزدهم مهر ۱۳۹۴ در موزه صلح تهران حضور یافت و از سوی مجروحان و جانبازان شیمیایی و قطع نخاع ایران برای ساخت کلیپ «شهدا» تجلیل شد و به عنوان «سفیر صلح» این موزه معرفی شد.

امیر تتلو از متحدان کارزار انتخاباتی ابراهیم رئیسی

امیرحسین مقصودلو (تتلو) روز ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ و اندکی پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در فرودگاه مهرآباد با سید ابراهیم رئیسی، رئیس فعلی قوه قضاییه و کاندیدای آن دوره از انتخابات ریاست جمهوری دیدار کرد. 

هم‌زمان ستاد انتخاباتی سید ابراهیم رئیسی در مشهد از امیرحسین مقصودلو (تتلو) دعوت کرد برای «پابوس و زیارت» مقبره امام هشتم شیعیان و حضور در کنار محمدباقر قالیباف در همایش بزرگ نهایی خراسان به مشهد بیاید.

تتلو چند ماه بعد، دلیلش برای حمایت از ابراهیم رئیسی را «جوانی و قدرت» این نامزد انتخاباتی عنوان کرد.

به‌نقل از فعالان ستاد انتخاباتی ابراهیم رئیسی، او تتلو را به «حر زمانه» تشبیه کرده بود.

آن‌گونه که در تاریخ آمده، حر نام شخصیتی است که در جریان جنگ برای تصاحب قدرت میان خلفای مسلمین در عراق، با پشت کردن به یزیدبن معاویه، به گروه حسین بن علی، امام سوم شیعیان پیوست.

همچنین تتلو زمانی که در ایران به‌سر می‌برد در شبکه‌های اجتماعی بارها از علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی تعریف و تمجید کرد.


در همین زمینه:

رئیسی به تتلو: «و حرب لمن حاربکم» – با تو می‌جنگم

Share





منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.