رسانه خبری پیامِ ایرانی

کمترین شمار جان‌باختگان ناشی از کرونا در آمریکا و نبود موارد مرگ در چین


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

چین روز شنبه ۲۵ آوریل، اعلام کرد ۱۲ مورد جدید ابتلاء به کووید ۱۹، شناسائی شدند ولی جان‌باخته جدیدی، ثبت نشده است. این در حالی است که آمریکا شاهد کاهش قابل توجه شمار جان‌باختگان ناشی از پاندمیک کووید ۱۹ در مدت ۲۴ ساعت است.

داده‌های روز شنبه ۲۵ آوریل کمیسیون بهداشت ملی، نشان داد که چین روز گذشته، ۱۲ مورد تازه ابتلاء به کرونا را ثبت کرده، درحالی که شمار موارد ابتلاء در روز پیش از آن، ۶ مورد بود.

در میان این موارد جدید ابتلاء به کووید ۱۹، ۱۱ مورد از خارج از کشور دیده شد درحالی که روز پیش از آن، تنها دو مورد ثبت شده بود.

شمار مجموع موارد قطعی ابتلاء به کووید ۱۹ در چین در حال حاضر، ۸۲۸۱۶ مورد است اما شمار جان باختگان، تغییری نکرده و ۴،۶۳۲ نفر می باشد. گفتنی است که روز جمعه ۲۴ آوریل، هیچ مورد جان باخته در چین ثبت نشد.

این درحالی است که ایالات‌متحده طبق اعلام دانشگاه جان هاپکینز، طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۵۸ مورد جدید جان‌باخته را ثبت کرده که پائین‌ترین شمار مرگ و میر روزانه از ۳ هفته گذشته است.

بدین ترتیب، آمار مرگ و میر جدید در ایالات‌متحده براساس داده های رسمی به ۵۱۰۱۷ نفر رسیده است.

این در حالی است که چنین کاهشی دراعداد و ارقام در حال حاضر، نشانگر هیچ روند خاصی نیست و همه أمور بستگی به ثابت ماندن شیب منحی ( ابتلاء و مرگ و میر) در روزهای آینده دارد تا بتوان با قطعیت گفت، وضعیت بهبود یافته است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.