رسانه خبری پیامِ ایرانی

کمک ۷.۵ میلیارد تومانی فیفا به ایران؛ این بار چه کسی ناپدیدش می‌کند؟۱۱ ساعت،۳۱ دقیقه

فدراسیون جهانی فوتبال اعلام کرد به دلیل شیوع بیماری کرونا و تعطیلی رقابت‌های فوتبال در سراسر جهان، به تمام فدراسیون‌های عضو خود کمک مالی خواهد کرد.

فیفا امروز طی بیانیه‌ای که روی سایت رسمی این فدراسیون جهانی منتشر شده است اعلام کرده که تمام بودجه‌های عملیاتی خود را که طی سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ به دست آورده بود، برای کمک و نجات فدراسیون‌های ملی آزاد خواهد کرد. این یعنی فیفا قصد دارد حدود ۳۵۰ میلیون دلار از ذخایر خود را میان ۲۱۱ فدراسیون عضو خود در سراسر جهان «به صورت مساوی» تقسیم کند.

«جیانی اینفانتینو»، رییس فدراسیون جهانی فوتبال ضمن تاکید بر این‌که «کمک‌رسانی به کشورها برای مبارزه با ویروس کرونا، از وظایف تمامی نهادهای بین‌المللی است» مدعی شده که این اولین قدم برای یاری‌رسانی به فدراسیون‌هایی است که نگران شرایط بحرانی پساکرونا هستند.

او همچنین از «شیخ سلمان»، رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا که ریاست کمیته توسعه فیفا را هم برعهده دارد برای ایجاد شرایط مالی مناسب برای فیفا تشکر کرد.

آقای اینفانتینو نام این پروژه را «Forward 2.0» نامیده و گفته است به‌زودی قدم‌های بعدی نیز برای کمک به فوتبال جهان برداشته خواهد شد.

براساس ادعای رییس فدراسیون جهانی فوتبال، هر یک از فدراسیون‌های ملی در سراسر جهان به صورت دقیق و معین ۵۰۰ هزار دلار آمریکا در قدم اول از فیفا دریافت خواهند کرد. همین‌طور فیفا تلاش می‌کند تمامی حق‌وحقوقی که فدراسیون‌ها طی سال‌های گذشته از این سازمان بین‌المللی طلب داشتند را همراه با این مبلغ به دست آن‌ها برساند.

آقای اینفانتینو همچنین تاکید کرده است که فدراسیون‌ها موظف هستند این مبلغ را صرف تعهدات خود به کارمندان یا پروژه‌های عملیاتی که نسبت به آن متعهد بودند، کنند.

فدراسیون فوتبال ایران نیز از این بودجه ۵۰۰ هزار دلاری منتفع خواهد شد. مبلغی در حدود ۷.۵ میلیارد تومان که به‌زودی به حساب این فدراسیون واریز می‌شود. فدراسیون فوتبال پیش‌ازاین تحت مدیریت «مهدی تاج» موفق شده بود ۶۷ میلیارد تومان از پاداش‌های قبلی فیفا را ناپدید کند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.