رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | با حکم دادگاه انقلاب؛ حسین کروبی به یک سال حبس و جزای نقدی محکوم شد


خبرگزاری هرانا – محمدحسین کروبی، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به یک سال حبس تعزیری و پرداخت جزای نقدی محکوم شد.  آقای کروبی در تاریخ ۲۳ دی ماه ۹۸، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در ۲۶ اسفندماه همان سال، با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شده بود. به گفته وکیل مدافع این شهروند، او به دنبال انتشار نامه پدرش مهدی کروبی در خصوص هواپیمای اوکراینی، با گشایش پرونده روبرو شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از انتخاب، محمدحسین کروبی به حبس و جزای نقدی محکوم شد.

محمد جلیلیان وکیل دادگستری و وکیل محمدحسین کروبی گفت: پس از نامه آقای مهدی کروبی در پی سقوط هواپیمای اوکراینی، موکلم محمدحسین کروبی را به اتهام اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت و فعالیت تبلیغی علیه نظام دستگیر و پس از ۶۳ روز بازداشت موقت و سپس تبدیل تأمین صادره، آزاد و در فرآیند رسیدگی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب توسط قاضی افشاری به یکسال سال حبس تعزیری و جزای نقدی محکوم گردید.

آقای کروبی در تاریخ ۲۳ دی ماه ۹۸، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت شد و در اوایل بهمن‌ماه همان سال، در اعتراض به وضعیتش در زندان اوین اعتصاب غذا کرد.

اواخر بهمن‌ماه ۹۸، محمد جلیلیان، وکیل مدافع آقای کروبی در خصوص آخرین وضعیت وی گفته بود: آقای کروبی حسب قرار صادره توسط دادسرای ویژه امنیت مقدس، در بازداشت موقت در زندان اوین به سر می‌برد و تاکنون قرار بازداشت او تبدیل نشده است.

حسین کروبی در ۲۶ اسفندماه ۹۸، با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

وکیل آقای کروبی گفت: این چهارمین محکومیت موکلم پس از سال ۱۳۸۸ است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.