رسانه خبری پیامِ ایرانی

آیت‌الله خامنه‌ای از طریق لینک ویدئویی در یک مراسم مذهبی شرکت کرد


ایرانحق نشر عکس
khamenei.ir

Image caption

از زمان شیوع ویروس کرونا در ایران آیت الله خامنه ای تمام برنامه های عمومی خود را لغو کرده و در میان جمعیت حاضر نشده است

همزمان با ادامه شیوع ویروس کرونا در ایران، آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران از طریق ارتباط ویدئویی در یک مراسم سالانه مذهبی شرکت کرده است.

این مراسم “محفل انس با قرآن” نام دارد و همزمان با روز اول ماه رمضان در ایران هر ساله در مقر رهبری آیت الله خامنه ای با حضور قاریان قرآن در حضور شماری از مقام های حکومتی و جمعی از تماشاگران برگزار می شود.

امسال به دلیل شیوغ ویروس کرونا، قاریان و جمعیت حاضر در مصلای تهران جمع شدند و آیت الله خامنه ای با ارتباط ویدئویی در مراسم شرکت و سخنرانی کرد.

وب‌سایت رسمی رهبر ایران می گوید “این مراسم امسال به دلیل دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر عدم برگزاری تجمعات، از طریق ارتباط تصویری با چند تن از قاریان ممتاز کشور در مصلای امام خمینی در حال برگزاری است”.

برنامه حضور ویدئویی آقای خامنه ای همزمان از شبکه خبر تلویزیون ایران پخش می شد.

از زمان شیوع ویروس کرونا در ایران آیت الله خامنه ای تمام برنامه های عمومی خود را لغو کرده و در میان جمعیت حاضر نشده است.

بیشتر بخوانید:

دولت ایران اول اسفند سال ۹۸ رسما از شیوع ویروس کرونا در ایران از مبداء شهر قم خبر داد. از آن زمان تاکنون بیش از ۵ هزار ۶۵۰ ایرانی جان خود را به دلیل ابتلا به ویروس کرونا و بیماری کووید-۱۹ از دست داده اند.

گزارشی از احتمال ابتلای احتمالی اعضای دفتر آیت الله خامنه ای به ویروس کرونا منتشر نشده است. اوایل سال جاری رسانه های ایران گزارش داده بودند که مادر عروس آیت الله خامنه ای به دلیل ابتلا به ویروس کرونا فوت کرده اما پس از مدتی، برادر زن فرزند آقای خامنه‌ای، علت درگذشت مادرش را ایست قلبی عنوان کرد.

از میان افراد نزدیک و منصوبان آیت الله خامنه ای، محمد میرمحمدی رئیس دفتر او در زمان ریاست جمهوری و از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام و هاشم بطحایی گلپایگانی، نماینده تهران در مجلس خبرگان رهبری بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند.

با اینکه آقای خامنه ای به جز پیام های نوروزی، سخنرانی تلویزیونی انجام نداده اما به دلیل توقف سخنرانی های عمومی اش از شروع سال جاری تاکنون به غیر از پیام نوروزی، دو بار هم سخنرانی تلویزیونی داشته است.

حق نشر عکس
.

Image caption

برنامه حضور ویدئویی آقای خامنه ای در مصلای تهران همزمان از شبکه های مختلف تلویزیون جمهوری اسلامی پخش شد

در یکی از این سخنرانی ها، در روز سوم فروردین، آیت الله خامنه ای با اشاره به “دشمنی ها” با حکومت ایران گفت: “هم دشمنان جنّی هم دشمنان انسی وجود دارند و اینها به هم کمک هم می کنند، سیستم‌های اطلاعاتی خیلی از کشورها علیه ما با همدیگر همکاری می‌کنند”.

رهبر ایران احتمال داد که این ویروس با استفاده از اطلاعات ژنتیکی ایرانیان برای هدف قرار دادن مردم ایران ساخته شده باشد.

به غیر از توقف برنامه های عمومی آیت الله خامنه ای، مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام هم برگزاری جلسات خود را به تعویق انداخته اند.

در حال حاضر به جز تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و مراکز مذهبی، فعالیت های عادی ادارات، شرکت و کارخانه ها از سر گرفته شده است. دولت ایران می گوید توانایی مالی تعطیل کردن فعالیت های اقتصادی کشور با هدف شکسته زنجیره انتقال و شیوغ ویروس کرونا را ندارد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.