رسانه خبری پیامِ ایرانی

در پی سقوط یک هواپیمای ارتش فیلیپین دست‌کم ۱۷ نفر کشته شدند | جهان | DWیک فروند هواپیمای نظامی ارتش فیلیپین بامداد روز یکشنبه چهارم ژوئیه (۱۳ تیر) دچار سانحه شده و سقوط کرده است.

خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی از مانیل، پایتخت فیلیپین به نقل از رسانه‌های محلی اعلام کرد که هواپیمای “C-130” ارتش فیلیپین پس از سقوط دچار حریق شده است.

شمار تلفات این سانحه در این گزارش دستکم ۱۷ نفر اعلام شده است. هواپیمای یاد شده ۹۲ سرنشین داشته است. اقدامات امدادرسانی آغاز شده است.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

نشریه نیویورک تایمز نیز در گزارش خود به نقل از یک فرمانده ارتش فیلیپین از احتمال افزایش شمار قربانیان این حادثه خبر داده است.

دلفین لورنزانا، وزیر دفاع فیلیپین به خبرنگار رویترز گفته است که در بین سرنشینان این هواپیما، سه خلبان و پنج خدمه بوده‌اند.

سیریلیتو سوبجانا، رئیس ستاد ارتش فیلیپین به خبرنگاران گفته است که تا لحظه تهیه این گزارش ۴۰ نفر از سرنشینان این هواپیما نجات یافته‌اند و تحت مداوا قرار دارند.

گفته می‌شود که این هواپیمای نظامی به هنگام فرود در استان سولو، واقع در جنوب فیلیپین دچار سانحه شده است. ارتش فیلیپین در این استان مدت‌ها درگیر جنگ با نیروهای اسلامگرا بوده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.