رسانه خبری پیامِ ایرانی

گوشی‌های کهنه کارگران پاسخگوی آموزش مجازی فرزندان آنها نیست۲۰ ساعت،۲۴ دقیقه

استان وایر- برخی کارگران می‌گویند: ما قادر به نصب اپلیکیشن شاد برای تامین مقدمات آموزش مجازی فرزندانمان نیستیم.

با بالا رفتنِ قیمت ارز، قیمت کالاهای الکترونیکی از جمله گوشی‌های همراه هوشمند به شدت افزایش یافت. خیلی از خانواده‌های فرودست با فرسوده شدن گوشی‌های همراه خود، قادر به تعویض آنها نیستند و حالا که آموزش و پرورش، آموزش مجازی از طریق اپلیکیشن «شاد» را برای دانش‌آموزان اجباری کرده است، هستند والدینی که به دلیل قدیمی یا فرسوده بودن گوشی‌های خود نمی‌توانند این امکان را برای فرزندان خود فراهم کنند.

یک کارگر ساختمانی استان کردستان که مدت‌هاست در هر ماه، نهایتاً یک هفته کار دارد و باقی ماه را بیکار و بدون درآمد است، در این رابطه می‌گوید: من یک گوشی قدیمی دارم که روی آن «شاد» نصب نمی‌شود؛ نمی‌دانم برای فرزند محصلم، چگونه امکان آموزش مجازی فراهم کنم؛ به مغازه‌های فروش و تعمیرات گوشی همراه مراجعه کردم اما گفتند گوشی تو قدیمی است و باید عوض کنی اما وقتی قیمت‌ها را پرسیدم، دیدم با حقوق چند ماه کار هم نمی‌توانم گوشی بخرم!

به گفته او، بسیاری از کارگران که صاحب فرزند محصل هستند، در روزهای گذشته برای خرید ارزان‌ترین گوشی‌های اندروید به مغازه‌ها مراجعه کرده‌اند اما قیمت‌ها آنقدر بالاست که یک کارگر نمی‌تواند حتی ارزان‌ترین گوشی بازار را بخرد!

به گفته این کارگر، اپلیکشینِ «شاد» بسیاری از والدین کارگر را «غمگین» کرده است و آنها شرمنده فرزندانشان شده‌اند.

 

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسئول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.comمنبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.