رسانه خبری پیامِ ایرانی

افزایش شایعات درباره سکته مغزی و احتمال درگذشت رهبر کره شمالی | جهان | DWمنابع مختلفی خبر عمل جراحی قلب کیم جونگ اون ۳۶ ساله را منتشر کردند و نوشتند که او بعد از عمل در اغما به سر می​برد. برخی منابع حتی از مرگ رهبر کره شمالی و جانشین احتمالی او خبر دادند.

شایعات زمانی شروع شد که روز دوشنبه اول اردیبهشت (۲۱ آوریل) وب سایت “Daily NK” که از سئول اداره می‌شود و در کانون خبرهایش کره شمالی قرار دارد، گزارش داد که کیم در تاریخ ۱۲ آوریل (دو هفته پیش) در بیمارستان بستری شده و مدت کوتاهی پس از آن تحت عمل جراحی قلبی و عروقی قرار گرفته است.

“سی‌ان‌ان” با استناد به یک مقام دولتی آمریکا خبر داد که وضعیت سلامتی کیم وخیم است.

روز جمعه ششم اردیبهشت یک هیات پزشکی برای بررسی وضعیت سلامتی کیم جونگ اون به کره شمالی اعزام شد.

گزارش رسانه‌​های ژاپن

تارنمای ژاپنی”شوکان گندای” روز شنبه ششم اریبهشت از ناموفق بودن عمل جراحی رهبر کره شمالی خبر داد. به گزارش شوکان گندای رهبر کره شمالی زنده است اما مغز او فعالیتی نشان نمی‌​دهد. به نوشته این تارنما کیم جونگ اون در “حالت نباتی” به سر می‌​برد. این حالت در بیماران به علت ضایعه مغزی که به اغما رفته​‌اند پیش می‌​​​آید.

احتمال فوت کیم جونگ اون

نیویورک پست” با استناد به سخنان معاون مدیر تلویزیون ماهواره‌​ای HKSTV هنگ‌کنگ گزارش داده است که کیم جونگ اون فوت کرده است. معاون مدیر تلویزیون ماهواره​‌ای هنگ‌کنگ گفته است “منابع بسیار موثقی” به او خبر دادند که کیم جونگ اون درگذشته است.

گمانه​‌زنی بر سر فوت کیم جونگ اون به ویژه بعد از سفر یک هیات پزشکی چین برای بررسی وضعیت رهبر کره شمالی بیشتر شد. 

کاربران “وایبو”، شبکه اجتماعی چینی مشابه فیس‌بوک، خبر درگذشت رهبر کره شمالی را به صورت گسترده به اشتراک گذاشتند.

کریستیان تاکس مدیر موسسه فریدریش نائومان در سئول به رسانه‌​های آلمان گفته است که خبرهای جنجالی زیادی منتشر شده اما عدم حضور کیم در سالگرد ۱۱۵ سالگی تولد پدربزرگش دلایل جدی باید داشته باشد.

کیم جونگ اون به طور غیرمنتظره‌ای هفته گذشته (۱۵ آوریل) در جشن تولد پدربزرگش کیم ایل سونگ ، بنیانگذار کره شمالی، شرکت نکرد. کیم ایل سونگ در سال ۱۹۹۴ درگذشت.

گمانه‌زنی درباره جانشینی رهبر کره شمالی

درباره احتمال جانشینی رهبر کره شمالی نیز گفته شده است که خواهر ۳۱ ساله رهبر کره شمالی که در دیدار او با ترامپ و رئیس جمهور کره جنوبی کیم را همراهی کرده بود از شانس بیشتری برخوردار است. 

همسر کیم جونگ اون به نوشته رسانه​‌های کره جنوبی و ژاپن در انظار عمومی کم​تر دیده شده و دختر هفت ساله او نیز شانسی برای جانشینی پدر ندارد.

واکنش دونالد ترامپ 

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که قبلا سه بار با کیم ملاقات کرده با وجود این که گزارش‌های دقیقی درباره وضعیت سلامتی کیم جونگ اون منتشر نشده برای او آرزوی سلامتی کرده است. ترامپ در پیامی به دولت کره شمالی نوشته است که “بهترین آرزوها را برای او” دارد و امیدوار است که “خوب” شود.

رئیس جمهوری آمریکا گفته است که اگر “گزارش‌ها” صحیح باشند، کیم در “شرایط بسیار جدی” قرار دارد ولی او اخبار مربوط به مرگ کیم جونگ اون را نادرست دانسته است. 

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.