رسانه خبری پیامِ ایرانی

نخستین تصریح رهبر کره شمالی؛ آیا او زنده است؟


منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

پس از انتشار اخبار ضد و نقیض درمورد سلامتی رهبر کره شمالی طی دو روز گذشته، آوریل، بیانیه ای منسوب به کیم یونگ اون، رهبر کره شمالی یکشنبه ۲۶ ، برای نخستین بار در طول دو هفته اخیر منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری روسی «نووستی»، رادیوی رسمی کره شمالی صبح یکشنبه ۲۵ آوریل، گزارش داد که کیم جونگ اون در نخستین نشانه از فعالیت های عادی خود، از کارگران و کارمندان کره ای تشکر کرده است.

با این حال، بر اساس گزارش خبرگزاری کره شمالی «رینهاب»، متن پیام سپاسگذاری رهبر کره شمالی، اعلام نگردید.

خلاصه جزئیات این خبر طبق آنچه که رادیوی رسمی کره شمالی اعلام کرد از این قرار است که رهبر کره شمالی، از کارگران و کارمندانی که در کمال خلوص نیت به تأسیس شهر سامزیون کمک کرده اند، قدردانی نمود.

تلگرام تبریک

در همین حال، کمیته مرکزی حمل و نقل، اعلام کرد که کیم جونگ اون، روز پنج شنبه گذشته، پیام تبریک جنرال گیاوگانوف، رئیس حزب کمونیست روسیه را به مناسبت سفر رهبر کره شمالی به این کشور، دریافت کرد.

شایان ذکر است که پس از عدم حضور رهبر کره شمالی در سالروز میلاد پدربزرگش، کیم ایل سونگ، بنیانگذار کره شمالی در ۱۵ آوریل ، گمانه زنی های گوناگونی درباره سلامتی کیم یونگ اون، مطرح شد.

به گفته سه تن از منابع آگاه از پرونده پزشکی رهبر کره شمالی به رویترز، چین، تیمی از کارشناسان بهداشتی را برای مشورت دهی در مورد سلامت کیم یونگ جون، به کره شمالی اعزام کرد.

گفتنی است آخرین باری که رسانه های رسمی کره شمالی در مورد محل اقامت کیم یونگ اون صحبت کردند ، خبری در خصوص برپایی نشستی بریاست او در ۱۱ آوریل بود.

با این حال، گزارش‌های جدید حاکی از آن است که قطار رهبر کره شمالی در ۲۱ و ۲۳ آوریل در مرکز فرماندهی در شهر وینسون، مکان مورد علاقه او متوقف شده است.

مرکز (۳۸ نورث) اظهار داشت: «مشاهده این قطار، بیانگر مکان حضور رهبر کره شمالی نیست و اطلاعاتی در مورد سلامتی را بیان نمی کند ، اما این گزارش‌ها را تقویت می‌کند که او یک منطقه ویژه نخبگان در ساحل شرقی کشور، اقامت دارد.

آنچه با گزارش‌های پیشین تقویت می‌شود این است که کیم یونگ اون احتمالا درحال گذراندن دوره نقاهت در استراحت گاهی، پس از عمل جراحی قلب است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.