رسانه خبری پیامِ ایرانی

افشین حسین پناهی بە صورت مشروط از زندان آزاد شد


هەنگاو: ‎افشین حسین‌پناهی، فعال مدنی و محیط زیست محبوس در زندان مرکزی سنندج کە چندی پیش بە مرخصی اعزام شدە بود، مشمول عفو مشروط شدە و از زندان آزاد شد.

بر پایە گزارش رسیدە بە سازمان حقوق بشری هەنگاو، روز یکشنبە ٧ اردیبهشت ٩٩ (٢۶ آوریل ٢٠٢٠)، مرخصی افشین حسین‌پناهی، فعال مدنی و محیط زیست محبوس در زندان مرکزی سنندج پس از سپری نمودن نزدیک بە سە سال حبس مشمول عفو مشروط شدە و از زندان این شهر آزاد شد.


وی اواخر اسفند ماه سال گذشتە با قید وثیقه ۶٠٠ میلیون تومانی از زندان مرکزی سنندج به مرخصی چند روزه اعزام شد بود.

افشین حسین پناهی، فعال مدنی که سابقه همکاری با نهادهای محیط زیستی را در کارنامه خود دارد، آبان ماه ۱۳۹۶ در شعبه یکم دادگاه انقلاب به ریاست قاضی سعیدی به اتهام برگزاری مراسم نوروز و همکاری با یکی از احزاب کردی به هشت سال و نیم زندان محکوم شد. کە ۶ سال آن قابل اجرا بود.

‎افشین حسین‌پناهی پیش‌تر در تاریخ ۵ تیرماه ۹۶، سه روز پس از بازداشت رامین حسین پناهی، در منزل شخصی خود از سوی ماموران امنیتی بازداشت شده بود.

‎این فعال مدنی که سابقه همکاری با نهادهای محیط زیستی را در کارنامه خود دارد، در سال ۹۰ طی پیگیری پرونده مرگ مشکوک برادرش”اشرف حسین پناهی” به اتهام ” تبلیغ علیه نظام” به یک سال محکوم و با پایان یافتن دوران محکومیتش از زندان آزاد شده بود.

رامین حسین‌پناهى از فعالان کرد و برادر کوچکتر افشین حسین‌پناهی و فعال سیاسی ۲۴ ساله متولد روستای قروچای شهرستان دهگلان بود که سحرگاه روز شنبه ۱۷ شهریور ۹۷ به همراه زانیار و لقمان مرادی دو زندانی سیاسی دیگر در زندان رجایی شهر کرج اعدام شد.

 منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.