رسانه خبری پیامِ ایرانی

با خالی شدن بیمارستان‌هاى ووهان از بیماران کرونایی درهای شهر به روی گردشگران باز شد


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

با کاهش چشمگیر موارد ابتلا به بیماری کرونا در چین به نظر می رسدن کشور ثبت شده است ، به نظر می رسد که این کشور در مسیر بهبودی کامل از بیماری کرونا که بیش از ۱۹۳ کشور در سراسر جهان را گرفتارکرده، گام نهاده است.

یک مقام ارشد در وزارت بهداشت چین روز یکشنبه به خبرنگاران گفت، بیمارستان ووهان در استان هوبی ، که ویروس کرونا از آن برخواست، از هرگونه موارد اصابت خالی شده است.

مه فنگ، سخنگوی کمیته ملی بهداشت چین در گفت‌وگوی مطبوعاتی گفت: «آخرین خبرها این است که تا ۲۶ آوریل تعداد مبتلایان جدید در ووهان به صفر رسیده است این به لطف تلاش‌های مشترک ووهان و کارمندان پزشکی از سراسر این کشور است».

این شهر ۴۶۴۵۲ مورد یا ۵۶ درصد از کل موارد ابتلا به بیماری کرونا در چین را به خود اختصاص داده بود.

شهر ووهان همانطور شاهد مرگ ۳۸۶۹ نفر بر اثر بیماری کرونا، یعنی چیزی در حدود ۸۴ درصد از تعداد کل جانباختگان ویروس کرونا در چین بوده است.

باز کردن درها به روى گردشگران

استان هوبی ۶۳٫۲ درصد از اماکن توریستی خود را از باز کرد و این مراکز فعالیت خود را از سر گرفتند. روز یکشنبه ، مقامات محلی در استان مرکزی چین گفتند که پس از مهار کردن اپیدمی کرونا ۲۶۶ مکان گردشگری در سطح A بازگشایی شده است.

مقامات محلی در بخش فرهنگ و گردشگری همچنین توضیح داده اند که در بین مکان های توریستی، ۱۲ مورد توریستی از مکان‌های توریستی ۵A هستند.

چین با صدور بخشنامه‌ای در باره مقررات مسافرت در ایام تعطیلات روز جهانی کارگر که از ماه مه آینده آغاز و به مدت ۵ روز ادامه داشت، از کلیه اماکن گردشگری که فعالیت خود را از سر گرفته‌اند، خواست تا برای جلوگیری از انتشار مجدد ویروس، ظریفیت پذیرش روزانه بازدیدکنندگان را تا ۳۰ درصد محدود کنند.

این در حالی است که تاکنون نزدیک به ۳ میلیون انسان در سراسر جهان به این بیماری مبتلا و بیش از دویست هزار نفر نیز جان خود را از دست از دست داده‌اند.

ایالات متحده آمریکا در آمار مرگ و میر و مبتلایان در خط مقدم کشورها قرار گرفته است . این کشو نزدیک به یک میلیون مبتلا و بیش از پنجاه و سه هزار قربانی داشته است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.