ویروس کرونا؛ کره جنوبی یک شهر دیگر را ‘منطقه مراقبت ویژه’ توصیف کرد

به اشتراک گذاشتن


حق نشر عکس
Reuters

Image caption

کره جنوبی یک شهر دیگر این کشور را منطقه مراقبت ویژه اعلام کرد

دولت کره جنوبی در مبارزه با گسترش ویروس کرونا یک شهر دیگر در این کشور را “منطقه مراقبت ویژه” اعلام کرده است.

با اعلام شهر گیونگسان به عنوان منطقه مراقبت ویژه، منابع و امکانات پزشکی بیشتری به این شهر اختصاص خواهد یافت و اقدامات خاصی جهت مقابله با گسترش ویروس کرونا در این شهر صورت خواهد گرفت.

علت تعیین شهر گیونگسان به عنوان منطقه ویژه، افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این شهر بوده است. طبق آخرین آمار، تا کنون ابتلای ۲۳۰ تن از ساکنان این شهر به ویروس کرونا تایید شده است.

مجموع افراد آلوده به ویروس کرونا در کره جنوبی به بالای ۵۷۰۰ نفر رسیده است.

همزمان، دولت ژاپن اعلام کرده است که برنامه سفر شی جین‌پینگ، رئیس جمهوری چین به توکیو به خاطر شیوع کرونا به تعویق افتاده است.

انتظار می‌رفت دیدار رئیس جمهوری چین نقطه عطفی در روابط دو کشور باشد. در دوره قبل از جنگ دوم جهانی، نیروهای ژاپنی برای چندین سال بخش‌‌های بزرگی از خاک چین را در اشغال خود داشتند و چینی‌ها نظامیان ژاپنی را به ارتکاب فجایعی علیه مردم مناطق اشغالی متهم می‌کنند.

چین و ژاپن همچنین بر سر مالکیت و استفاده از چند جزیره غیرمسکونی واقع در آب‌های دریای چین شرقی اختلاف دارند.

در استرالیا، اسکات موریسون، نخست وزیر، گفته است که ممنوعیت ورود مسافران غیراسترالیایی از ایران و چین از امروز شامل مسافران ورودی از کره جنوبی هم خواهد شد.

او گفته است که در مورد مسافران ورودی از ایتالیا نیز معاینات ویژه صورت خواهد گرفت. شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایتالیا از سایر کشورهای اروپایی بیشتر است.

خبرهای بیشتر را در کانال تلگرام بی‌‌بی‌سی فارسی دنبال کنیدمنبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *