رسانه خبری پیامِ ایرانی

مسلمانان فنلاند هر روز ۱۲ ساعت بیشتر از مسلمانان آرژانتینی روزه می‌گیرند


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

هر ساله با آغاز ماه رمضان بحث‌ها درباره ساعات روزه‌داری در طول شبانه‌روز در میان کشورهای مختلف بالا می‌گیرد. بررسی‌ها نشان می‌دهد مسلمانان ساکن فنلاند در هر ۲۴ ساعت شبانه روز، ۲۳ ساعت و ۵ دقیقه و مسلمانان آرژانتین تنها ۱۱ ساعت باید روزه بگیرند.

به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص، مسلمانان هر کشوری ساعات کمتر یا بیشتری نسبت به سایر مسلمان روزه می‌گیرند ولی به طور کل هر چه محل زندگی مسلمانان به قطب شمال نزدیک‌تر باشد، ساعات روزه‌داری آنها طولانی‌تر و هر چه به قطب جنوب نزدیک‌تر باشند، ساعات روزه‌داری آنها کوتاه‌تر است.

مسلمانان اغلب کشورهای عربی بین ۱۴ تا ۱۵ ساعت در روز روزه می‌گیرند ولی مسلمانان روسیه نزدیک به ۲۱ ساعت از روز را روزه‌دارند.

اسلام دومین دین بزرگ در روسیه است و مسلمان جمعیت اصلی مناطق متعددی مانند جمهوری‌های شمال قفقاز، ایگنوشتیا، چچن، داغستان، کاباردینو بالکاریا، قره‌چای و چرکس، باشقیرستان و تاتارستان را تشکیل می‌دهند. مردم شهر بندری مورمانسک که در کرانه خلیج کولا و میان دو دریای بارنتس و دریای سفید قرار دارد، هر روز ۲۰ ساعت و ۴۵ دقیقه روزه می‌گیرند.

در سوی مقابل مردم شهر اسوایا در استان تیرا دل فوئگوی آرژانتین کوتاه‌ترین زمان روزه‌داری را به خود اختصاص داده و در ۲۴ ساعت شبانه‌روز تنها ۱۱ ساعت روزه ‌می‌گیرند. در کشور آرژانتین بین ۳۷۵ هزار تا ۵۲۵ هزار مسلمان زندگی می‌کنند و ۱٫۵ درصد جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند.

مسلمانان فنلاندی اما ۲۳ ساعت و ۵ دقیقه از روز را روزه می‌گیرند، به این معنا که تنها ۵۵ دقیقه در هر ۲۴ ساعت افطار می‌کنند.

فنلاند به همراه کشورهای اسکاندیناوی دیگر مانند سوئد و نروژ بیشترین زمان روزه‌داری را به خود اختصاص داده است. در این کشور حدود ۱۰۰ هزار مسلمان زندگی می‌کنند که اغلب از مهاجرانی هستند که از کشورهای مختلف به فنلاند آمده‌اند، اما علیرغم جمعیت بسیار اندکشان، آزادانه مناسک دینی خود را به جای می‌آورند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.