رسانه خبری پیامِ ایرانی

دولت آمریکا اعطای وام برای نجات شرکت‌های نفتی را بررسی می‌کند | جهان | DWدولت آمریکا در صدد است با اعطای وام به صنعت نفت که به‌شدت در بحران کرونا ضرر دیده جانی تازه بدمد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، استیو منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا روز یکشنبه هفتم اردیبهشت (۲۶ آوریل) به شبکه خبری “فاکس نیوز” گفت، برای این مقصود “برنامه نجات” که سهامداران بتوانند از آن سود ببرند تدارک دیده نشده است. اما اعطای وام بیش‌ترین شانس را برای اجرایی شدن دارد و او در حال حاضر مشغول بررسی این گزینه با وزارت انرژی است. 

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

منوچین روز جمعه به خبرنگاران گفته بود، یکی از چندین امکان موجود خرید سهام شرکت‌های نفتی از سوی دولت است.

اما در حال حاضر مشخص شده که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور “برنامه نجات” را هم برای صنعت هواپیمایی و هم برای شرکت‌های نفتی منتفی کرده است.

منوچین اعلام کرد: «ما مجددا اعطای وام به شرکت‌ها را از نظر راهبردی بررسی خواهیم کرد. اما برنامه نجات منتفی است.» 

محدودیت‌های اعمال‌شده در بحبوحه شیوع کرونا در جهان به‌شدت تقاضا برای خرید نفت را پایین آورد. در عین حال عرضه نفت ادامه داشت به نحوی که ظرفیت انبارهای نفتی آمریکا در حال حاضر تقریبا تکمیل شده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

به‌تازگی کشورهای صادرکننده نفت تصمیم به کاهش تولیدات نفتی خود گرفتند تا از سقوط بیش‌تر قیمت نفت جلوگیری کنند. اما این تصمیم تا کنون نتوانسته مانع از سقوط بیش‌تر بهای نفت شود.

نزول قیمت نفت در بحران کرونا در تاریخ صنعت نفت بی‌سابقه بوده است. به طوری که بهای نفت پایه وست تگزاس اینترمدیت آمریکا برای تحویل در ماه مه در معاملات دوشنبه گذشته در بازارهای جهانی برای اولین بار در تاریخ خود به زیر صفر رسید.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.