رسانه خبری پیامِ ایرانی

آلمان ۳۰۰ میلیون یورو به کشورهای فقیر کمک می‌کند | جهان | DWوزارت خارجه آلمان از اختصاص ۳۰۰ میلیون یورو کمک مالی به کشورهای فقیر و رو به توسعه خبر داد. این کمک، ادای سهم آلمان در مبارزه جهانی با پاندمی کروناست و در پاسخ به فراخوان سازمان ملل پرداخت می‌شود. 

سازمان ملل از کشورهای صنعتی و ثروتمند خواسته که با پرداخت دو میلیارد دلار، به یاری ۵۱ کشور در آفریقا، آمریکای لاتین، آسیا و خاورمیانه بشتابد تا بتوانند نیازهای پزشکی و درمانی برای مقابله با ویروس کرونا را تامین کنند. 

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان با اعلام این کمک گفت: «ویروس کرونا مرز نمی‌شناسد.» ماس افزود، خطر کرونا بیش از همه متوجه کسانی است که در مناطق جنگی، اردوگاه‌های آوارگان یا سرزمین‌هایی زندگی می‌کنند که سیستم درمانی‌شان ظرفیت مواجهه با همه‌گیری را ندارد.

وزیر خارجه آلمان تاکید کرد که شرایط این کشورها همبستگی انسانی می‌طلبد: «تنها با مشارکت جمعی می‌توان به صورت پایدار بر پاندمی چیره شد، وگرنه همواره با موج جدیدی از ابتلا روبرو خواهیم شد.»

بزرگترین چالش سازمان ملل

هم‌زمان ملیسا فلمینگ، سخنگوی سازمان ملل می‌گوید، ظرف ۷۵ سالی که از تاسیس این سازمان می‌گذرد، کرونا بزرگترین چالش جامعه جهانی بوده است. او روز یکشنبه ۲۶ آوریل در شبکه تلویزیونی ZDF آلمان یادآور شد که فقر در کشورهای رو به توسعه جهش فوق‌العاده‌ای کرده و در کشورهای ثروتمند نیز  قابل مشاهده است. او افزود که چه بسا موج جدیدی از کوچ و آوارگی بروز کند.

خانم فلمینگ ابراز امیدواری کرد که جنگ‌های بیشتری در جهان در نگیرند اما با اشاره به حوادث تاریخی، چنین احتمالی را نیز بعید ندانست.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

سخنگوی سازمان ملل هشدار داد که فاجعه قحطی تقریبا در آستانه وقوع است. او به صدها هزار جمعیت کشورهای جهان سوم اشاره کرد که از ویروس به خاطر بی‌پولی و نداری می‌ترسند، نه به این دلیل که بیمار خواهند شد.

خانم فلمینگ گفت، می‌توان از برخی کشورهای رو به توسعه مثل رواندا درس‌هایی گرفت: «اوایل پاندمی، وقتی سفیر رواندا به دیدن من در مقر سازمان ملل آمد، متعجب بود که چرا در فرودگاه نیویورک آزمایش دمای بدن مسافران انجام نمی‌شود. خانم سفیر گفت در رواندا بدون این آزمایش و بدون شستن دست‌ها هیچکس حق خروج از سالن فرودگاه‌ها را ندارد.»

سخنگوی سازمان ملل با نقل این روایت، وظیفه جامعه جهانی در تقدم پیشگیری‌ به درمان را یادآور شد و گفت: «علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد.»

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.