رسانه خبری پیامِ ایرانی

ایالت های آمریکا در آستانه تابستان برای بازگشایی آماده می شوند


فرماندار نیویورک می گوید اعمال قرنطینه در تابستان غیرعملی خواهد بودحق نشر عکس
Getty Images

Image caption

فرماندار نیویورک می گوید اعمال قرنطینه در تابستان غیرعملی خواهد بود

ایالت های بیشتری در آمریکا در حال حرکت تدریجی به سوی کاستن از محدودیت های اعمال شده با هدف مقابله با همه گیری ویروس کرونا هستند.

با این حال، به گفته بعضی از سیاستمداران آمریکایی، رعایت مقررات فاصله گذاری اجتماعی دست کم تا پایان تابستان ضروری است.

دبورا برکس، هماهنگ کننده کارگروه مقابله با همه گیری ویروس کرونا در کاخ سفید، یکشنبه در مصاحبه با شبکه فاکس پیشبینی کرد “شیوع این ویروس تا پایان ماه مه به طور قابل توجهی کاهش خواهد یافت.”

به گفته دکتر برکس مقررات فاصله گذاری اجتماعی باید دست کم تا پایان تابستان رعایت شود.

مایک پنس، رییس جمهوری ایالات متحده پیش تر گفته بود آمریکا همه گیری ویروس کرونا را تا حد زیادی تا تعطیلات روز یادبود در ۲۵ مه، پنجم خرداد “پشت سر خواهد گذاشت.”

دست کم ۹۵۷ هزار نفر بیمار مبتلا به ویروس کرونا در آمریکا شناسایی شده اند و حدود ۵۴۴۰۰ نفر نیز جانشان را به این خاطر از دست داده اند.

آمریکا در روز جمعه بالاترین رقم مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرد ولی میزان شیوع این ویروس در کانون های عفونت مانند شهر نیویورک رو به کاهش گذاشته است.

اندرو کومو، فرماندار دموکرات ایالت نیویورک گفته است که با آغاز تعطیلات تابستانی نگه داشتن مردم در خانه هایشان “غیر عملی” خواهد بود.

او با اشاره به گزارش هایی درباره افزایش موارد خشونت خانگی، سوء مصرف نوشیدنی های الکلی و مواد مخدر و افزایش مشکلات روانی گفت:‌ “بحث سلامت روانی افراد در میان است.”

به گفته اندرو کومو، افت میزان شیوع ویروس کرونا وکاهش رقم مرگ و میر ناشی از آن تعیین کننده سرعت کم شدن از محدودیت ها خواهد بود.

محدودیت های قرنطینه در ایالت نیویورک تا پانزدهم مه، ۲۶ اردیبهشت برقرار است.

در این حال، جرد پولیس، فرماندار دموکرات ایالت کلورادو گفته آرایشگاه ها و سالن های خالکوبی می توانند از جمعه شروع به کار کنند.

در ایالت های تنسی و میسیسیپی قرنطینه اجباری از دوشنبه لغو می شود.

فرماندار مونتانا نیز مجوز بازگشایی کلیساها، با رعایت مقررات فاصله گذاری اجتماعی را صادر کرده و گفته است مدارس و رستوران ها هم می توانند از هفتم مه، ۱۸ اردیبهشت، فعالیت عادی را از سر بگیرند.

پیش از این نیز فرمانداران جورجیا، اکلاهوما، آلاسکا و کارولینای شمالی به رغم انتقادهای شدید، از کاهش محدودیت ها خبر داده بودند.

کارشناس بهداشت عمومی هشدار داده اند لغو زودهنگام محدودیت ها می تواند منجر به بروز موج دوم گسترش عفونت شود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.