خبرگزاری هرانا | توقیف قضایی حسابهای بانکی یک فعال کارگری در سنندج


خبرگزاری هرانا – حسابهای بانکی کامران ساختمانگر، فعال کارگری اهل سنندج، با دستور قضایی مسدود و موجودی آنها توقیف شده است. وی پیشتر در تاریخ ۱۴ شهریورماه، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۷ آذرماه با تودیع قرار وثیقه از زندان سنندج آزاد شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، کامران ساختمانگر، فعال کارگری اهل سنندج، از مسود و توقیف شدن کلیه حساب های بانکی خود طی دو هفته اخیر، با دستور قضایی، خبر داد.

کامران ساختمانگر، که دچار مشکلات کلیوی است، عنوان کرد: “در طول ۳ ماه دوران بازداشت، خانواده‌ام زیر شدیدترین فشار مالی و اقتصادی بودند و در بازداشتگاه مجددا دچار درد شدید کلیه شدم و برابر آزمایشات و نظر پزشک بازداشتگاه به علت عفونت شدید کلیه‌هایم باید به طور تخصصی در بیرون تحت درمان قرار می گرفتم”.

وی ادامه داد: “با آزادی موقت با قید وثیقه با مشکلات مالی فراوان در طول دوماه گذشته و با فروش لپ تاپ و وسایل شخصی‌ام جهت تامین هزینه‌های پزشکی در تهران تحت درمان بوده و مرتب در تردد تهران و سنندج هستم. متاسفانه در اوج این همه مشکلات و بیکاری و شیوع بیماری کرونا و گرانی هزینه‌ زندگی و تهیه‌ ماسک و لوازم بهداشتی و اقلام پیشگیری که مردم جامعه را فلج نموده است، از طریق بانک مطلع شدم که کلیه موجودی من و خانواده‌ام در این شرایط بحرانی که مبلغ ۵ میلیون و پانصد هزار تومان وجه در دو حساب شخصی‌ام بود با نامه‌ دادگاهی در تهران به تاریخ ۲۷ بهمن ماه و با سناریویی عجولانه و مجهول و کاملا بی اساس مسدود و توقیف شده است و عملا ادامه‌ درمان را مختل و زندگی شخصی‌ام را کاملا فلج نموده است”.

ساختمانگر در ادامه گفت: “این در حالی است که من ساکن سنندج بوده و تا این لحظه هیچ گونه بدهی به شخص و یا اشخاص و ادارات دولتی و بانکها در هیچ جای ایران نداشته و ندارم”.

این فعال کارگری پیشتر در تاریخ ۱۴ شهریور ماه ۹۸، توسط نیروهای امنیتی در سنندج بازداشت و در تاریخ ۱۱ مهرماه ۹۸، با پایان مراحل بازجویی به زندان این شهر منتقل شده بود.

وی نهایتا در تاریخ ۷ آذرماه، با تودیع قرار وثیقه از زندان مرکزی سنندج آزاد شد.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *