رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | توقیف قضایی حسابهای بانکی یک فعال کارگری در سنندج


خبرگزاری هرانا – حسابهای بانکی کامران ساختمانگر، فعال کارگری اهل سنندج، با دستور قضایی مسدود و موجودی آنها توقیف شده است. وی پیشتر در تاریخ ۱۴ شهریورماه، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۷ آذرماه با تودیع قرار وثیقه از زندان سنندج آزاد شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، کامران ساختمانگر، فعال کارگری اهل سنندج، از مسود و توقیف شدن کلیه حساب های بانکی خود طی دو هفته اخیر، با دستور قضایی، خبر داد.

کامران ساختمانگر، که دچار مشکلات کلیوی است، عنوان کرد: “در طول ۳ ماه دوران بازداشت، خانواده‌ام زیر شدیدترین فشار مالی و اقتصادی بودند و در بازداشتگاه مجددا دچار درد شدید کلیه شدم و برابر آزمایشات و نظر پزشک بازداشتگاه به علت عفونت شدید کلیه‌هایم باید به طور تخصصی در بیرون تحت درمان قرار می گرفتم”.

وی ادامه داد: “با آزادی موقت با قید وثیقه با مشکلات مالی فراوان در طول دوماه گذشته و با فروش لپ تاپ و وسایل شخصی‌ام جهت تامین هزینه‌های پزشکی در تهران تحت درمان بوده و مرتب در تردد تهران و سنندج هستم. متاسفانه در اوج این همه مشکلات و بیکاری و شیوع بیماری کرونا و گرانی هزینه‌ زندگی و تهیه‌ ماسک و لوازم بهداشتی و اقلام پیشگیری که مردم جامعه را فلج نموده است، از طریق بانک مطلع شدم که کلیه موجودی من و خانواده‌ام در این شرایط بحرانی که مبلغ ۵ میلیون و پانصد هزار تومان وجه در دو حساب شخصی‌ام بود با نامه‌ دادگاهی در تهران به تاریخ ۲۷ بهمن ماه و با سناریویی عجولانه و مجهول و کاملا بی اساس مسدود و توقیف شده است و عملا ادامه‌ درمان را مختل و زندگی شخصی‌ام را کاملا فلج نموده است”.

ساختمانگر در ادامه گفت: “این در حالی است که من ساکن سنندج بوده و تا این لحظه هیچ گونه بدهی به شخص و یا اشخاص و ادارات دولتی و بانکها در هیچ جای ایران نداشته و ندارم”.

این فعال کارگری پیشتر در تاریخ ۱۴ شهریور ماه ۹۸، توسط نیروهای امنیتی در سنندج بازداشت و در تاریخ ۱۱ مهرماه ۹۸، با پایان مراحل بازجویی به زندان این شهر منتقل شده بود.

وی نهایتا در تاریخ ۷ آذرماه، با تودیع قرار وثیقه از زندان مرکزی سنندج آزاد شد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.