رسانه خبری پیامِ ایرانی

بحران کرونا؛ وزیر خارجه آلمان درباره مسافرت شهروندان به خارج هشدار داد | آلمان | DWهایکو ماس، وزیر خارجه آلمان، از کشورهایی که تصمیم گرفتند هرچه زودتر مجوز سفر برای گردشگران را صادر کنند انتقاد کرده است.

هرسال میلیون‌​ها آلمانی برای گذراندن تعطیلات تابستانی به اسپانیا، ایتالیا، ترکیه و یونان مسافرت می‌​کنند. اما این کشورها که محبوب گردشگران آلمانی هستند، بیشترین رواج ویروس کووید ۱۹ را ثبت کردهاند.

وزیر خارجه آلمان با یادآوری موارد ابتلا به ویروس کرونا در پیست اسکی ایشگل اتریش تاکید کرد که این تجربه ناگوار نباید تکرار شود. در پیست اسکی ایشگل تعداد زیادی از گردشگران آلمانی به ویروس کرونا آلوده شدند. این منطقه توریستی یکی از کانون‌​​های اصلی ویروس کرونا در اروپا شناخته شده است. 

ماس گفت کشورهای اروپایی برای آزادی سفر به معیارهای مشترکی نیاز دارند و نباید برای جذب گردشگران مسابقه بگذارند.

وزیر خارجه آلمان این هشدار را در واکنش به اظهارات سباستیان کورتس، صدراعظم اتریش داده است. کورتس گفته است به تدریج مرز اتریش را به روی گردشگران چک و آلمانی باز خواهد کرد.

ماس اما هشدار داد نباید موفقیت‌​هایی که در هفته​‌​های اخیر به سختی به دست آمده را از بین برد، درغیر این صورت محدودیت سفر بسیار طولانی خواهد بود.

قرار است وزارت خارجه آلمان در پایان آوریل درباره محدویتهای سیر و سفر تصمیم بگیرد. هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان در این رابطه پیشاپیش گفته است که دلیلی برای لغو هشدارهای مسافرتی و فراهم کردن امکان دوباره سفرهای بین‌المللی نمی‌بیند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

مقصد مسافرت آلمانی‌ها

با توجه به اوضاع بحرانی میلیون​ها آلمانی در تابستان به کجا سفر خواهند کرد؟ وضعیت آژانس​‌های توریستی و دههاهزار نفری که در صنعت گردشگری اشتغال دارند چگونه خواهد بود؟

یولیا کلوکنر، وزیر کشاورزی به آلمانی​‌ها توصیه کرده است که تعطیلات تابستانی را در داخل آلمان و مناطق روستایی بگذرانند. کلوکنر گفته است که با مسافرت​‌های گروهی مخالف است اما تعطیلات تابستانی را می​‌توان با رعایت فاصله​ و توصیه‌​های بهداشتی در مزارع و مناطق تفریخی آلمان سپری کرد.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

در نطرسنجی “موسسه گردشگری آلمان” بیش از ۶۰ درصد آژانس​‌​های مسافرتی گفتهاند که در معرض خطر ورشکستگی قرار دارند. از هر پنج شرکت گردشگری یک شرکت مجبور به اخراج کارمندان خود شده است. بیش از ۸۰ درصد از این شرکت‌​​ها از دولت درخواست کمک کرده​‌اند.

نوربرت فیبیگ، رئیس موسسه گردشگری آلمان به “بیلد آم زونتاگ” گفته است اگر دولت حمایت​‌های مالی بیشتری نکند شرکت​‌های توریستی قادر به ادامه فعالیت نیستند. به گفته رئیس موسسه گردشگری آلمان صنعت گردشگری این کشور تاکنون چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون یورو به علت اپیدمی کرونا زیان کرده است. 

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.