رسانه خبری پیامِ ایرانی

ایران کسانی که آمار حقیقی کرونا را فاش کنند تحت پیگرد قرار می‌دهد


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

وزارت امور خارجه آمریکا بر این باور است که رژیم ایران، با آزار و اذیت، پیگرد قانونی و خاموش کردن هر مقام بهداشتی که واقعیتهای مربوط به موارد ابتلاء و مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ در کشور را فاش سازد، در واقع سلامت مردم را به بازی گرفته است.

وزارت امور خارجه آمریکا، شنبه شب ۲۵ آوریل، در توئیتی در حساب کاربری خود به زبان فارسی تأکید کرد که تهران در تلاش است تا هر مقام مسئول را که در راستای «پروپاگاندا» نظام پیرامون پاندمیک کرونا، سخن نگوید، ساکت کند.

وزارت خارجه آمریکا همچنین تهران را به دروغ پردازی در مورد اعداد و ارقام واقعی مرتبط با ویروس کرونا متهم کرد.

علاوه بر این وزارت خارجه آمریکا تاکید دارد که رژیم ایران پس از دستگیری بیش از ۱۰۰ نفر که سعی در برملا کردن واقعیتها در این زمینه داشتند، اکنون به دنبال تعقیب مقامات بهداشتی، اندیشمندان و دیگر شخصیت ها در میان مسئولان محلی هستند که در حال مبارزه با کووید بیماری ۱۹ و افشای اعداد و ارقام دروغینی میباشند که رژیم تبلیغ میکند.

استعفا و برکناری

وزارت امور خارجه آمریکا همچنین به برخی از اسامی و مقاماتی اشاره کرد که به دلیل صحبت درمورد شمار واقعی مبتلایان به کرونا در کشور یا چالشجویی با حاکمیت برای برملا کردن شمار واقعی مبتلایان و جان باختگان، مجبور به استعفا داده شده یا از سمت خود برکنار شدهاند.

وزارت خارجه آمریکا، توئیت خود را با تأکید بر این نکته به پایان برد که مردم ایران باید حقیقت را در مورد چنین مسئله حساسی بدانند.

شایان ذکر است ، ایران طی روزهای گذشته، برخی محدودیت های اعمال شده برای جلوگیری از شیوع کرونا را برداشته، اما مسئولان، دو روز پیش بار دیگر این هشدار در مورد موج دوم شیوع کرونا تکرار کردند.

علیرضا زالی، رئیس کمیته مبارزه با ویروس کرونا در تهران، روز پنجشنبه گذشته گفت: برداشتن محدودیتها، باعث شد تا این همه گیری در پایتخت مجددا شایع شود.

از سوی دیگر، مقامات بهداشتی در برخی از دیگر استانهای ایران از جمله آذربایجان، مازندران و خوزستان، نگرانی خود را از شیوع موج دوم کووید -۱۹ در روزهای آینده، به دلیل برداشتهشدن محدودیتهای نقل و انتقال میان استانها و شهرها، ابراز داشتند.

این در حالی است، ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت، شنبه ۲۵ آوریل، عنوان ساخت، آمار روزانه مرگ و میر در کشور از نقطه اوج خود تا حدود ۷۰ درصد کاهش یافته، در حالی که شمار بیماران تحت درمان در بیمارستانها به نصف کاهش یافته است.

گفتنی است که ایران یکی از آسیبدیدهترین کشورهای خاورمیانه و در میان بیشتر کشورهای جهان است که شاهد بالاترین شمار مرگ و میر ناشی از کووید -۱۹ بوده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.