رسانه خبری پیامِ ایرانی

امنیت مردم یمن در رأس اولویت‌های ما است


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

شاهزاده خالد بن سلمان جانشین وزیر دفاع سعودی دوشنبه ۲۷ آوریل ۲۰۲۰ تاکید کرد که امنیت و ثبات یمن در رأس اولویت‌های پادشاهی عربی سعودی است و این پادشاهی همواره برای تحقق این هدف تلاش و اقدام می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) جانشین وزیر دفاع این پادشاهی در «توئیتر» گفت «بیانیه ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن و در مقدمه آن پادشاهی عربی سعودی و امارات متحده عربی در واکنش به اعلامیه تعجب‌برانگیز شورای انتقالی جنوبی، بر تلاش‌ها و اقدام‌های دائمی در حمایت از امنیت و ثبات یمن، بازگشت اوضاع به وضعیت عادی، اجرایی کردن توافق ریاض، حمایت از دولت قانونی و خدمت به مردم یمنی برادر، تاکید می‌کند».

شاهزاده خالد بن سلمان توضیح داد که « تسریع در اجرایی شدن توافق ریاض مسئولیت ملی است که بر عهده دو طرف‌ امضا کننده آن و در راستای اجرایی شدن توافق ریاض در جهت تحقق آرمان‌های مردم یمن و تمایل آنها برای رسیدن به صلح در سایه تلاش‌های انجام شده و مستمر ائتلاف در حمایت و تشویق دو طرف برای اجرایی شدن توافق ریاض و عدم انجام هر گونه اقدام‌های تنش‌‌زای مخالف توافق ریاض است».

شاهزاده خالد افزود«پادشاهی عربی سعودی، مردم یمنی برادر، حمایت از امنیت و ثبات کشورشان و بازگرداندن ساختارهای حکومتی‌شان را رأس اولویت‌های خود قرار داده و از طرفین توافق می‌خواهد تا در بازگشت نمایندگان‌شان به کمیته‌ها، کارگروه‌ها و اتاق‌های عملیات مشترک تحت نظارت ائتلاف برای اجرایی کردن توافق برای یمنی که منافع آن بالاتر از هر منافع دیگر قرار گیرند، تسریع ایجاد کنند».

او همچنین افزود: « پادشاهی عربی سعودی هر تلاشی را برای مردم یمنی برادر، مداوای درد‌های‌شان و سعادتمندی‌شان در مکانی که نه نزاع و نه هرج و مرج باشد، مبذول داشته و می‌دارد و برای این منظور تلاش می‌کنیم تا تمامی حمایت‌ها را برای تحقق امنیت و ثباتی که خواهانند، به عمل آوریم».

این در حالی است که ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن و در مقدمه‌ آنها پادشاهی عربی سعودی و امارات متحده عربی دوشنبه بر ضرورت بازگشت اوضاع به وضعیت سابق پیش از اعلام وضعیت فوق‌العاده از سوی شورای انتقالی در بیانیه اخیر آن در پی تحولات و حوادث پیش آمده، در (عدن) پایتخت موقت و بعضی از استان‌های جنوبی جمهوری یمن، تاکید کرد.

ائتلاف عربی ضمن اشاره به استقبال گسترده بین‌المللی و حمایت مستقیم سازمان ملل متحد، بر ضرورت لغو هر گونه اقدام مخالف توافق ریاض و تسریع در اجرایی شدن آن، تاکید کرد.

ائتلاف عربی نیز ضمن دعوت به توقف هر گونه فعالیت‌ها یا تحرکات تنش‌آمیز، خواستار بازگشت فوری و بدون تاخیر به روند تکمیل اجرایی شدن توافق ریاض و ترجیح منافع مردم یمن بر هر منافع دیگر و تحقق اهداف بازگشت حکومت، پایان دادن به کودتا و رویارویی با سازمان‌های تروریستی شد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.