رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا در افغانستان؛ در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۲ مورد مثبت تازه ثبت شد


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

وحیدالله مایار سخنگوی وزارت صحت عامه(بهداشت) افغانستان دوشنبه ۲۷ آوریل در نشست خبری در کابل گفت، در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۲ مورد مثبت تازه در این کشور ثبت شد که با ثبت این موارد آمار مجموع مبتلایان به یک هزار ۷۰۳ نفر رسید.

به گزارش روزنامه «اطلاعات روز» مایار اضافه کرد، این مورد مثبت تازه شامل بلخ ۳۴ مورد، هرات ۳۳ مورد، کابل ۲۷ مورد، قندهار ۲۱ مورد، پکتیا هشت مورد، بغلان هشت مورد، قندوز هفت مورد، سرپل پنج مورد، غور پنج مورد، سمنگان چهار مورد، نیمروز چهار مورد، فاریاب سه مورد، ننگرهار سه مورد، لغمان سه مورد، خوست سه مورد، هلمند دو مورد، پکتیکا یک مورد و پنجشیر یک مورد می شوند.

وی علاوه کرد، تا کنون ۵۷ نفر بر اثر ویروس کرونا در افغانستان جان باخته و ۲۲۰ نفر دیگر مصاب به این ویروس بهبود یافته‌اند.

مایار اظهار کرد، ویروس کرونا در ۳۳ ولایت این کشور شیوع پیدا کرده که ولایت های کابل، هرات، قندهار و بلخ بیشتر افراد آلوده به این ویروس را دارند.

سخنگوی وزارت صحت عامه افغانستان یادآوری کرد که ۱۵۸ کادر صحی(پزشکی) نیز شامل مبتلایان به ویروس کرونا هستند.

وی از مردم خواست از گشت و گذار غیرضروری اجتناب کنند به توصیه های صحی وزارت صحت عامه افغانستان توجه جدی نمایند.

گفتنی است که زلمی خلیلزاد نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان یکشنبه ۲۶ آوریل در توییتی از تمام گروه‌های افغان خواست انرژی شان را برای مبارزه با ویروس کرونا صرف کنند که این ویروس دشمن مشترک همه است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.