رسانه خبری پیامِ ایرانی

سایه روشن‌های یورو ۲۰۲۰ – BBC News فارسی


میلان

منبع تصویر، EPA

توضیح تصویر،

جشن طرفداران ایتالیا در میلان بعد از قهرمانی در یورو ۲۰۲۰

بعد از یک فصل ملال‌آور بدون تماشاگر فوتبال اروپا، طرفداران فوتبال در اولین جام ملت‌هایی که در ۱۱ شهر، از باکو در آسیا تا گلاسگو در غرب اروپا برگزار شد، دوباره شاهد بازی‌هایی جذاب در استادیوم‌های نیمه‌پر و پر بودند. اما همین تصاویر تماشاگرانی که در بوداپست و سن پترزبورگ و لندن بدون فاصله و بدون ماسک همدیگر را در آغوش می‌کشیدند ، در وسط یک همه‌گیری و اوج‌گیری موج‌های بعدی کوید-۱۹ برای خیلی‌ها گیج‌کننده و آزاردهنده بود.

اتحادیه فوتبال اروپا، یوفا که متولی مسابقات یورو است، از شهرهای میزبان تضمین گرفته بود که مسابقات را با دست‌کم ۲۵ درصد ظرفیت ورزشگاه برگزار کنند. به همین دلیل پیش از آغاز مسابقات، میزبانی از دوبلین گرفته شد و سویل جایگزین بیلبائو شد. حالا یوفا با توجه به کرونا به خاطر برگزاری بازی‌های با تماشاچی مورد انتقاد قرار گرفته است.

بنا بر آمار اعلام شده از طرف مرکز اروپایی کنترل و پیشگیری بیماری، بیش از ۲۵۰۰ ابتلای جدید به کرونا به مسابقات یورو ۲۰۲۰ مربوط است. الکساندر چفرین، رئیس یوفا ولی در گفت‌وگویی که پیش از دیدار نهایی یورو با پادکست بی‌بی‌سی داشت این “اتهام به فوتبال” را که مسئول پخش ویروس است “غیرمسئولانه” خواند و گفت که او هیچ مدرکی در مورد ربط شیوع کرونا و مسابقات ندیده و این افراد ممکن است در جاهای دیگری مبتلا شده باشند.

منبع تصویر، Reuters

توضیح تصویر،

تصاویر تماشاگران بدون ماسک و فاصله در وسط یک همه‌گیری برای خیلی‌ها گیج‌کننده و آزاردهنده بود

ردپای کربنی یورو ۲۰۲۰

اما نادیده گرفتن پاندمی و برگزاری بازی در استادیوم‌های پر تنها انتقاد به این مسابقات نبود. طرفداران محیط زیست هم از یوفا به خاطر برگزاری یورو در شهرهای مختلف در دوران تغییرات اقلیمی و گرمایش زمین انتقاد کردند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.