رسانه خبری پیامِ ایرانی

فرار پناهجویان آفریقایی از اروپا به آفریقا به خاطر کرونا | جهان | DWرسانه​​های اسپانیا و مراکش گزارش داده‌اند که شماری از مراکشی​هایی که به طور غیرقانونی به اسپانیا مهاجرت کرده​اند، به خاطر ترس از مبتلا شدن به ویروس کرونا دوباره به به کشورشان بازمی‌گردند.

حدود صد نفر از پناهجویان در اواخر ماه مارس با دو قایق لاستیکی به مراکش گریختند. هریک از پناهجویان پنج هزار و ۴۰۰ یورو برای فرار از اروپا به سواحل آفریقا به قاچاقچیان پول پرداخت کردند. قبلا هزینه رفتن از این مسیر به اروپا ۴۰۰ تا هزار یورو بوده است.

پدیده عجیب فرار پناهجویان آفریقایی از اروپا به آفریقا را نهادهای اتحادیه اروپا هم تائید کرده و گفته‌اند که پناهجویان آفریقایی از مناطقی از اروپا که بحران کرونا شدت یافته فرار می​کنند. 

اسپانیا با ۲۲۶ هزار مبتلا به کووید ۱۹ و ایتالیا با ۱۹۷ هزار نفر آلوده به ویروس کرونا در راس کشورهای کرونازده اروپایی قرار گرفته​اند.

بحران کرونا هر دو کشور را عملا به تعطیلی و قرنطینه کشانده و بیکاری را دامنگیر مردمش کرده است. این وضعیت سبب شده گروهی از پناهجویان دوباره به کشورشان برگردند.

در یک گزارش که رسانه​های مراکش منتشر کردند آمده است که قایق گروهی از پناهجویان وقتی به ساحل رسیده با امواج عظیمی مواجه شد، به گونه‌ای که قایق نشینان نمی​توانستند در ساحل پیاده شوند. پناهجویان مجبور شدند برای پیاده شدن ازقایق و رسیدن به ساحل هر یک ۳۰۰ یورو بپردازند. 

بازگشت پناهجویان از ایتالیا هم ادامه دارد و پلیس این کشور از فعالیت مافیا برای بازگرداند پناهجویان به آفریقا گزارش داده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.