رسانه خبری پیامِ ایرانی

ظریف به پمپئو: رویاپردازی را متوقف کنید


منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران به برخی اخبار حاکی از تلاش وزیر خارجه آمریکا برای ارائه طرحی حقوقی که نشان دهد آمریکا هنوز عضوی از توافق هسته‌ای است، واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، محمدجواد ظریف در پیامی توییتری نوشت: «دو سال پیش، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا و رئیس او در برجام را اعلام کردند و رویای این را در سر می‌پروراندند که «فشار حداکثری» آن‌ها ایران را به زانو در خواهد آورد. با توجه به شکست حقیرانه آن سیاست، او اکنون می‌خواهد عضوی از برجام باشد.»

او افزود: «رویاپردازی را متوقف کنید. ملت ایران همیشه درباره سرنوشتش تصمیم می‌گیرد.»

از سوی دیگر، وزارت امور خارجه آمریکا شنبه شب ۲۵ آوریل اعلام کرد که رژیم ایران، با آزار و اذیت، پیگرد قانونی و خاموش کردن هر مقام بهداشتی که واقعیت‌های مربوط به موارد ابتلاء و مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ در این کشور را فاش سازد، در واقع سلامت مردم را به بازی گرفته است.

وزارت امور خارجه آمریکا در توئیتی در حساب کاربری خود به زبان فارسی تأکید کرد که تهران در تلاش است تا هر مقام مسئول را که در راستای «پروپاگاندا» نظام پیرامون پاندمیک کرونا، سخن نگوید، ساکت کند.

وزارت خارجه آمریکا همچنین تهران را به دروغ پردازی در مورد اعداد و ارقام واقعی مرتبط با ویروس کرونا متهم کرد.

علاوه بر این وزارت خارجه آمریکا تاکید دارد که رژیم ایران پس از دستگیری بیش از ۱۰۰ نفر که سعی در برملا کردن واقعیت‌ها در این زمینه داشتند، اکنون به دنبال تعقیب مقامات بهداشتی، اندیشمندان و دیگر شخصیت‌ها در میان مسئولان محلی هستند که در حال مبارزه با کووید ۱۹ و افشای اعداد و ارقام دروغینی میباشند که رژیم تبلیغ می‌کند.

وزارت امور خارجه آمریکا همچنین به برخی از اسامی و مقاماتی اشاره کرد که به دلیل صحبت درمورد شمار واقعی مبتلایان به کرونا در کشور یا چالشجویی با حاکمیت برای برملا کردن شمار واقعی مبتلایان و جان باختگان، مجبور به استعفا داده شده یا از سمت خود برکنار شدهاند.

وزارت خارجه آمریکا، توئیت خود را با تأکید بر این نکته به پایان برد که مردم ایران باید حقیقت را در مورد چنین مسئله حساسی بدانند.

شایان ذکر است ، ایران طی روزهای گذشته، برخی محدودیت های اعمال شده برای جلوگیری از شیوع کرونا را برداشته، اما مسئولان، دو روز پیش بار دیگر این هشدار در مورد موج دوم شیوع کرونا تکرار کردند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.