رسانه خبری پیامِ ایرانی

یونان؛ ۲۰۰ پناهجو براثر آتش‌سوزی در یکی از اردوگاه‌های پرازدحام بی‌سرپناه شدند


منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

وزارت مهاجرت یونان روز دوشنبه ۲۷ آوریل از آتش‌سوزی در یکی از اردوگاه‌های پرازدحام پناهجویان به اسم اروگاه ساموس در این کشور خبر داد.

انوس لوگوتتیس یکی از مسئولان وزارت مهاجرت یونان در این خصوص به خبرگزاری فرانسه گفت، این آتش سوزی شامگاه یکشنبه پس از وقوع درگیری میان اهالی اردوگاه روی داد و سبب شد تا حدود ۲۰۰ نفر بی خانمان شوند.

بر اساس گزارش‌ یورونیوز، این حادثه تلفات جانی به همراه نداشته اما دست‌کم ۲۰۰ نفر بی سرپناه شده‌اند.

اردوگاه ساموس،‌ یکی از پرجمعیت‌ترین اردوگاه‌های پناهجویان در یونان است. این اردوگاه در حالی که حدود ۷۰۰ نفر گنجایش دارد هم اکنون نزدیک به هفت هزار پناهجو را در خود جای داده است.

براساس این گزارش و به نقل از یک نهاد غیر غیر دولتی فعال در این اردوگاه، آتش سوزی در دو مرحله انجام گرفته؛ نخست محلی در پشت تاسیسات پزشکی اردوگاه صبحگاه آتش سوزی صورت گرفته و هنگام غروب آتش به بسیاری از کانتینر‌ها و چادرها سرایت کرده است.

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهجویان و برخی نهاد‌های غیردولتی حامی پناهجویان از دولت یونان خواسته‌اند که ازدحام موجود در اردوگاه‌های پناهجویان را کاهش دهند و برخی از ساکنان کمپ‌ها را به دیگر بخش‌های خاک این کشور منتقل کند.

دولت یونان اما به تازگی اعلام کرد طرح انتقال ۲۳۰۰ پناهجو (عمدتا افراد مسن و بیماران) از کمپ‌های جزایر به مناطق غیرجزیره‌ای به دلیل خطرهای ناشی از شیوع ویروس کرونا به تاخیر انداخته است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.