رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | اعتراضات آبان؛ ملیحه جعفری، دانشجوی دانشگاه تهران، به حبس محکوم شد


خبرگزاری هرانا – روز سه‌شنبه ۱۳ اسفند ماه، ملیحه جعفری، از دانشجویان دانشگاه تهران توسط دادگاه انقلاب به ۶ ماه حبس تعزیری و مجازات‌های دیگر از جمله رو‌نویسی کتاب‌های مذهبی محکوم شد. او در تاریخ ۲۷ آبان ماه، در جریان اعتراضات مردمی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۱۰ آذرماه با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رادیو زمانه، روز سه‌شنبه ۱۳ اسفند ماه ۹۸، ملیحه جعفری، یکی از دانشجویان بازداشت شده در جریان اعتراضات سراسری آبان ماه، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست ایمان افشاری، به شش ماه حبس و مجازات‌های دیگر از جمله رو‌نویسی کتاب‌های مذهبی محکوم شد.

بر اساس این گزارش ملیحه جعفری توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست ایمان افشاری، از بابت اتهام “اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی کشور” به شش ماه حبس تعزیری، ارائه‌ خدمات عمومی رایگان به مدت دو ماه تحت نظر شورای فرهنگی-اجتماعی زنان و خانواده وابسته به شورای عالی انقلاب فرهنگی، پژوهش درباره حجاب اسلامی و آثار آن در ۹۰ صفحه‌ دست‌نویس تحت نظارت شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده و همچنین رونویسی از سه کتاب “خاطرات سفیر”، “پسرک فلافل فروش” و “سه دقیقه در قیامت” محکوم شد.

ملیحه جعفری که پیشتر در جریان اعتراضات سراسری آبان ماه بازداشت شده بود، روز  یکشنبه ۱۰ آذرماه به همراه مریم جعفری و دو تن دیگر از دانشجویان دانشگاه تهران با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

لازم به یادآوری است از روز جمعه ۲۴ آبان ماه ۹۸ معترضان در واکنش به افزایش قیمت بنزین در شهرهای مختلف به خیابان آمدند. محمد جواد کولیوند، نماینده مردم کرج در مجلس گفت این اعتراضات در روز اول جمعه ۲۴ آبان ماه در ۷۱۹ نقطه از کشور رخ داد. سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز روز دوشنبه ۴ آذرماه، آمار بازداشتی های اعتراضات اخیر را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد.

نسخه کامل گزارش هرانا از این اعتراضات را تحت عنوان “آبان خونین” می‌توانید در این لینک مطالعه کنید.

هرانا همچنین در تاریخ ۲ دی ماه در گزارشی جداگانه با عنوان “گلوله و عفونت؛ بحران زخمی‌های اعتراضات آبان ماه” به وضعیت شماری از زخمی شدگان در جریان اعتراضات آبان پرداخته بود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.