رسانه خبری پیامِ ایرانی

کاریکاتوری که منجر به بازداشت مسئول خبرگزاری کار ایران شد


منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

دادستان تهران دوشنبه ۲۷ آوریل ۲۰۲۰ از ادامه بازداشت ادمین کانال تلگرامی خبرگزاری ایلنا خبر داد.

پس از شیوع کرونا در ایران، بازار روش‌های درمان طب اسلامی نیز داغ شد و بسیاری از افراد با داشتن مجوز فعالیت یا بدون داشتن آن که خود را در این حوزه متخصص معرفی می‌کنند، توصیه‌ها و داروهایی برای پیشگیری و درمان بیماری کرونا ارائه کردند.

این شیوه‌ها که درستی تاثیر هیچ یک از آنها ثابت نشده گاه دستمایه طنزپردازی کاریکاتوریست‌ها شده که یکی از آنها کاریکاتوری است که در کانال تلگرامی خبرگزاری کار ایران (ایلنا) منتشر و باعث بازداشت مسئول این خبرگزاری و ادمین کانال شد.

بر اساس گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علی القاصی اعلام کرد که پس از انتشار تصویری منتسب به خبرگزاری ایلنا که طی روزهای اخیر جنجال به پا کرد، «ادمین کانال و مسئول خبرگزاری در همان شب انتشار تصویر بازداشت شدند». به گفته او، «ادمین کانال تلگرامی همچنان بازداشت است و دستور برای شناسایی عوامل و مرتبطین در دستور کار قرار دارد».

گفتنی است، طی روزهای اخیر تصویری منتسب به خبرگزاری ایلنا در فضای مجازی منتشر شد که در آن روش‌های توصیه شده از سوی طب اسلامی برای درمان کرونا را به سخره می‌گیرد.

این در حالی است که خبرگزاری ایلنا، با انتشار تکذیبیه در تاریخ ۲۳ و ۲۴ آوریل، «انتساب کاریکاتور غیراخلاقی طب اسلامی به ایلنا» را را رد و اعلام کرد که «حق پیگیری قانونی» را برای خود «محفوظ» می‌داند.

این خبرگزاری در ادامه تاکید کرد که ضمن «تکذیب» چنین اقدامی، آن را به «عده‌ای مخالف اندیشه و خط فکری این خبرگزاری» نسبت داد که از نام و لگوی ایلنا، سوءاستفاده کردند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.