رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | مرگ و مصدومیت ۹ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار


خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۸ اردیبهشت ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۹ کارگر در شهرهای زاهدان، مرند و تهران دچار حادثه شدند. طی این حوادث ۸ کارگر مصدوم شد و ۱ کارگر دیگر جان خود را از دست دادند. همچنین مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان از مرگ و مصدومیت ۱۲۵ کارگر طی سال گذشته در این استان خبر داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، امروز دوشنبه ۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، ریزش سقف ساختمان در حال بتن ریزی در زاهدان موجب مصدومیت ۶ کارگر این پروژه شد.

علی نجفی زاده، مسوول روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زاهدان گفت: “کارگران در حال بتن ریزی سقف ساختمان بودند که ناگهان سقف ریزش کرده و سبب مصدومیت ۶ نفر شده است”.

وی افزود: “مصدومان این حادثه با تلاش آتش نشانان و اعضای تیم نجات از محل خطرناک به محیطی امن منتقل شده و برای مداوا به بیمارستان انتقال یافتند”.

مرگ یک کارگر در مرند

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، فرمانده انتظامی شهرستان مرند در استان آذربایجان شرقی از وقوع انفجار در یک مغازه جوشکاری و مرگ صاحب مغازه در این شهرستان خبر داد.

کاظم دهقانی گفت: “بررسی های اولیه، نشان از احتمال انفجار به علت اشتعال ضایعات مهمات فرسوده و کهنه موجود در مغازه دارد”.

وی ادامه داد: “بر اثر این انفجار، همه شیشه‌های مغازه جوشکاری و ساختمان مجاور آن تخریب شده و صاحب مغازه به علت شدت جراحات وارده در دم فوت کرده است”.

مصدومیت دو کارگر در تهران

به گزارش ایرنا، حادثه سقوط ۲ کارگر جوان ساختمانی بدلیل بی احتیاطی و در اختیار نداشتن وسایل ایمنی مناسب در خیابان برزیل تهران منجر به مصدومیت شدید این کارگران شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: “ساعت ۱۰:۴۴ امروز حادثه سقوط از ساختمان در حال ساخت واقع در خیابان برزیل شرقی، خیابان شمس لاهیجانی به سامانه ۱۲۵ اعلام و بلافاصله ماموران ۲ ایستگاه آتش نشانی با تجهیزات لازم به محل حادثه اعزام شدند”.

جلال ملکی افزود: “بررسی آتش نشانان حاکی است که این کارگران در طبقه ۲ این ساختمان نیمه کاره مشغول فعالیت بودند که به دلیل بی احتیاطی به همراه چند تکه آهن آلات به پایین سقوط کردند”.

وی ادامه داد:‌ “آتش نشانان بلافاصله آهن های سنگین را کنار زدند و موفق شدند این ۲ کارگر که زیر حجم زیادی از آهن آلات گرفتار بودند را نجات دهند”.

ملکی خاطرنشان کرد: “آتش نشانان با استفاده از برانکارد مخصوص این ۲ کارگر را جهت مداوا از محوطه کارگاهی خارج و تحویل عوامل اورژانس دادند”.

به گفته وی؛ “این کارگران ۲۳ و ۳۴ ساله ایرانی توسط عوامل اورژانس روانه بیمارستان شدند”.

مرگ و مصدومیت ۱۲۵ کارگر در استان سمنان طی سال گذشته

به گزارش ایرنا، اسماعیل غنیان، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: “در سال گذشته ۱۲۵ مورد حادثه کار منجر به فوت و مصدومیت در استان سمنان به وقوع پیوست”.

وی افزود: “بیشترین حوادث کار در استان سال گذشته مربوط به مشاغل ساختمانی و معادن بود”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.