رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | برگزاری جلسه بازپرسی مهرداد فتحی در دادسرای اوین


خبرگزاری هرانا – جلسه بازپرسی مهرداد فتحی، شهروند ساکن تهران، روز سه شنبه ۱۵ تیرماه در شعبه اول بازپرسی دادسرای اوین برگزار شد. آقای فتحی پیشتر در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ماه امسال در منزل شخصی خود بازداشت و در تاریخ ۲۹ خردادماه، پس از تفهیم اتهام، با تودیع قرار وثیقه، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه شنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۰، جلسه بازپرسی مهرداد فتحی، شهروند ساکن تهران، در دادسرای اوین برگزار شد.

در جریان این جلسه که در شعبه اول بازپرسی دادسرای اوین به ریاست قاضی رستمی برگزار شده است، آقای فتحی در خصوص اتهام “تبلیغ علیه نظام از طریق فعالیت در فضای مجازی و ارتباط با شبکه های معاند” مورد تفهیم اتهام قرار گرفته است.

مهرداد فتحی در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ماه سال جاری، در منزل شخصی خود توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین و سپس بازداشتگاه ۲۴۰ این نهاد امنیتی منتقل شد. ماموران در زمان بازداشت ضمن تفتیش منزل برخی از لوازم شخصی وی از جمله تلفن همراه و لپ تاپ او را ضبط کرده و با خود بردند. گفته می‌شود که آقای فتحی در دوران بازجویی در خصوص اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی مورد تفهیم اتهام قرار گرفته بود اما بعدها عنوان اتهامی تغییر کرده است.

به گفته یک منبع مطلع مصادیق اتهام این شهروند حمایت او از کمپین‌های “نه به اعدام”، “رای بی رای” و “نه به جمهوری اسلامی” و همچنین حضور وی بر سر مزار روح الله زم، موسس کانال تلگرامی آمدنیوز و تهیه و ارسال فیلم برای رسانه‌های خارج از کشور عنوان شده است.

وی نهایتا در تاریخ ۲۹ خردادماه با اتمام مراحل بازجویی با تودیع قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

مهرداد فتحی، متولد ۱۳۶۷، فرزند حکمت اله و شهروند ساکن تهران است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.