رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | آرام فتحی به دادگاه احضار شد


خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه ۷ اردیبهشت ماه، آرام فتحی، شهروند ساکن مریوان به دادگاه این شهر احضار شد. در این احضاریه از وی خواسته شده است که در تاریخ ۹ اردیبهشت ماه در دادگاه حاضر شود. آقای فتحی پیشتر دی ماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی در این شهر بازداشت شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اتحادیه آزاد کارگران، دیروز یکشنبه ۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، آرام فتحی، شهروند ساکن مریوان به اتهام “اخلال در نظم و آسایش عمومی” به دادگاه این شهر احضار شد.

در این احضاریه از وی خواسته شده است که در تاریخ ۹ اردیبهشت ماه در دادگاه شهر مریوان حاضر شود.

وی پیشتر در تاریخ ۱۴ دی ماه سال ۹۸ توسط نیروهای امنیتی در این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود.

آرام فتحی مردادماه سال ۹۸ جهت ارائه آخرین دفاعیاتش در رابطه با اتهام “اخلال در نظم و آسایش عمومی” به دادگاه انقلاب این شهر احضار شده بود. احضار آقای فتحی در رابطه با بازداشت او در تاریخ ۲۱ شهریور ۹۷ صورت گرفته بود. وی در زمان بازداشت و بازجویی از بابت “تشویش اذهان عمومی” مورد تفهیم اتهام قرار گرفته و نهایتاً با تودیع قرار تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.

او یک بار دیگر هم در تاریخ ١۵ آذر ٩۵ با اتهامات “تبلیغ علیه نظام از طریق راه‌اندازی کمپین های “نه به کشتار کولبران و نه به جاه های مرگ” بازداشت و پس از آزادی با تودیع وثیقه ۵٠ میلیون تومانی در تاریخ ١١ بهمن ۹۵ به دو سال حبس محکوم شده بود. آقای فتحی نهایتا توسط دادگاه تجدیدنظر در رابطه با اتهامات مذکور در این پرونده تبرئه شده بود.

آرام فتحی پیش از آن در پرونده‌ای دیگر از بابت اتهام “خروج غیرقانونی از ایران” به یک سال حبس تعلیقی به مدت سه سال محکوم شده بود و گفته می‌شود این حکم همچنان باقی است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.