رسانه خبری پیامِ ایرانی

شمار قربانیان و مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا همچنان رو به افزایش است


منبع: دبى-العربیه.نت فارسى

بنا به گزارش دانشگاه جانز هاپکینز شمار قربانین و مبتلایان به ویروس جدید کرونا همچنان در ایالات متحده آمریکا افزایش یافته به طوری که طی ۲۴ گذشته منتهی به شامگاه دوشنبه ۲۷ آوریل ۲۰۲۰ تعداد ۱۳۰۳ تن جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست داده و شمار مبتلایان نیز از مرز یک میلیون فراتر رفته است.

بنا به گزارش آماری ارائه شده در ساعت ۲۰:۳۰ شامگاه دوشنبه از سوی دانشگاه جانز هاپکینز شیوع همه‌گیر ویروس جدید COVID-19 باعث شده در ایالات متحده آمریکا ۵۶ هزار و ۱۴۴نفر از میان ۹۸۷ هزار و ۲۲ مبتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دهند و این در حالی است که تاکنون ۱۱۱ هزار و ۱۰۹ نفر از مبتلایان به این بیماری نیز شفا یافته‌اند.

ایالات متحده آمریکا که اولین فوتی مبتلا به کرونا را در اواخر فوریه به ثبت رساند تاکنون چه از نظر تعداد فوتی‌ها و چه از نظر شمار مبتلایان بیشترین کشور آسیب دیده از شیوع همه‌گیر کرونا در جهان بوده به طوری که تاکنون این کشور به تنهایی یک چهارم تعداد فوتی‌ها و یک سوم شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان را شامل شده است.

تعداد واقعی مبتلایان به ویروس کووید- ۱۹ در ایالات متحده ترجیحا بسیار زیادتر از این است زیرا که تاکنون تست‌های تشخیص ابتلا به ویروس کرونا به طور گسترده‌ای در این کشور انجام نشده است.

در چین اما در روز ۲۷ آوریل تعداد مبتلایان به ویروس کرونا تنها از ۳ مورد در روز قبل از آن به ۶ مورد مبتلا افزایش یافته به طوری که تعداد مبتلایان به ویروس کووید- ۱۹ در این کشور تاکنون به ۸۲۸۳۶ تن رسیده است.

در همین راستا کمیته ملی بهداشت چین سه‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در میان مسافرانی که از خارج به این کشور وارد شده‌اند در روز دوشنبه به ۳ تن افزایش یافته است.

همچنین تعداد مواردی که هیچ‌گونه علائمی از خود نشان نداده‌اند در روز دوشنبه و در مقایسه با ۲۵ نفر در روز قبل از آن به ۴۰ نفر افزایش یافته است.

این در حالی است که تعداد فوتی‌های مبتلا به ویروس کرونا در چین قاره‌ای تا سطح ۴۶۳۳ تن همچنان به دون تغییر مانده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.