رسانه خبری پیامِ ایرانی

دختر ناهید تقوی: مادرم در زندان ایران به کرونا مبتلا شده است | ایران | DW


 مریم کلارن، دختر ناهید تقوی، از ابتلای مادرش به کرونا در زندان اوین خبر داده است.

دختر این فعال مدنی ایرانی- آلمانی ۶۶ ساله روز چهارشنبه ۳۰ تیر (۲۱ ژوئیه) اعلام کرد که مادرش که منتظر صدور حکمش به اتهام‌های “امنیتی” است در زندان اوین به سر می‌برد و به کرونا مبتلا شده است.

خبرگزاری فرانسه به نقل از بیانیه کلارن نوشته است که در اوایل ماه جاری (ژوئیه) بیماری کووید ۱۹ در بند زنان زندان شایع شد در حالی که مسئولان زندان “اقدام‌های لازم درمانی” را به عمل نیاوردند.

او افزوده است، تست کرونای مادرش مثبت شده و وضعیت جسمانی‌ا‌‌ش “بسیار بد” است. ناهید تقوی به گفته دخترش، تب، لرز و بدن‌درد دارد.

مریم کلارن خواستار آزادی فوری مادرش شده و اضافه کرده است، او مبتلا به دیابت و فشار خون بالاست؛ عواملی که از نظر پیشرفت روند کرونا خطرساز محسوب می‌شوند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

کلارن گفت، ابتلای مادرش به کرونا در این سن و با این بیماری‌های زمینه‌ای او را در معرض “خطری قریب‌الوقوع” قرار داده است.

بنا بر داده‌های جامعه بین‌المللی حقوق بشر آلمان ناهید تقوی پس از سال‌ها مبارزه در دفاع از حقوق بشر در ایران و به‌ویژه حقوق زنان در اکتبر سال گذشته در آپارتمان خود در تهران بازداشت شد.

وزارت خارجه آلمان در ماه اکتبر بدون اسم بردن از شخصی خاص اعلام کرد که از بازداشت یک ایرانی ـ آلمانی در ایران اطلاع دارد.

ایران اعلام کرده که در معرض شیوع گونه بسیار مسری  ویروس کرونا به نام دلتا قرار گرفته است.

این کشور که در مقابله با این پاندمی در تهران و البرز شش روز تعطیلی اعلام کرده در موج پنجم کرونا قرار گرفته و بنا بر تازه‌ترین گزارش‌ها، بیش‌ترین رکورد موارد بستری در بیمارستان‌ها را به سبب افزایش بیماران مبتلا به کووید ۱۹ رقم زده است.   

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.