رسانه خبری پیامِ ایرانی

ترامپ بار دیگر چین را متهم به تعلل در مقابله با کرونا کرد | جهان | DWدونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در کنفرانس خبری کاخ سفید بار دیگر چین را متهم کرد با پنهان‌کاری در مورد شیوع بیماری کرونا در خاک خود، باعث گسترش ویروس این بیماری در سطح جهان شده است.

سایت خبری “تاگس‌شاو” وابسته به شبکه یک تلویزیون آلمان روز سه‌شنبه نهم اردیبهشت (۲۸ آوریل) با انتشار گزارشی از واشنگتن به کنفرانس خبری کاخ سفید درباره بیماری کرونا پرداخته است.

ترامپ در این کنفرانس خبری بار دیگر چین را مسئول شیوع گسترده بیماری کرونا در جهان دانسته است. ترامپ گفت: «ما از عملکرد چین راضی نیستیم. ما بر این باوریم که چین می‌توانست شیوع این بیماری را در ووهان مهار کند. امکان مهار سریع این بیماری در محل شیوع آن وجود داشت. اگر چین اقدام به چنین کاری می‌کرد، می‌توانست مانع از شیوع این بیماری در سراسر جهان گردد.»

ترامپ مهاجرت به آمریکا را موقتا لغو می​‌کند

ترامپ بار دیگر تاکید کرد که آمریکا در حال بررسی جدی این اتهام است. رئیس جمهوری آمریکا چین را مسئول شیوع جهانی این بیماری دانسته و تاکید کرده است که این کشور باید از منظر حقوقی پاسخگو باشد.

ترامپ پیش از این نیز ویروس بیماری کرونای جدید را “ویروس چینی” نامیده بود. هفته گذشته، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا چین را متهم به لاپوشانی در اعلام خبر شیوع این بیماری در ووهان کرده و این کشور را مسئول همه‌گیری گسترده و جهانی این بیماری دانسته بود.

هوآ چون‌ینگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین این اتهامات را رد کرده و از پمپئو خواسته است دست از این بازی سیاسی بردارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین به آمریکا توصیه کرده است که به جای دست زدن به این بازی سیاسی “بهتر است انرژی خود را صرف نجات جان شهروندان خود بکند”.

دولت آمریکا و مقابله با کرونا

دونالد ترامپ در کنفرانس خبری خود در کاخ سفید بار دیگر تاکید کرد که این کشور در مقابله با بیماری کرونا موفق عمل کرده است.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی دانشگاه جانز هاپکینز، روز دوشنبه ۲۷ آوریل، ۱۳۰۳ نفر دیگر در آمریکا در اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست داده‌اند. به این ترتیب، شمار قربانیان کرونا در آمریکا به ۵۶ هزار نفر افزایش یافته است.

افزون بر آن، شمار مبتلایان به بیماری کرونا در آمریکا حدود یک میلیون نفر اعلام  شده است. بر اساس آمار منتشر شده، بیش از سه میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به این بیماری هستند. به این ترتیب، یک سوم کل موارد ابتلا به بیماری کرونا در آمریکا ثبت شده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

ترامپ اعلام کرده است که شمار قربانیان کرونا در آمریکا می‌تواند به ۷۰ هزار نفر افزایش یابد. به‌رغم آن دولت آمریکا مدعی شده است که در امر مقابله با بیماری کرونا موفق بوده و مانع از افزایش بیشتر قربانیان این بیماری در آن کشور شده است.

ترامپ در کنفرانس خبری خود از بهبود “فوق‌العاده” وضعیت اقتصادی آمریکا در سال آینده خبر داده و احتمال به تعویق افتادن زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور را شایعه خوانده است.

جو بایدن، رقیب ترامپ در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرده بود که ترامپ بر آن است تا برگزاری انتخابات را به  تعویق اندازد. ترامپ طرح چنین موضوعی را “تبلیغ انتخاباتی” خوانده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.